שביל יציאה בניין שכונה דרומית

ניצולת שואה כלואה בביתה: לצאת מהדירה – סיוט

שתפו

האישה (77) המתגוררת בגפה סובלת ממגבלות פיזיות ואינה מסוגלת לצאת לאחר ששביל הגישה היחיד נחסם לבקשת דיירים אחרים – והדרך היחידה החוצה כוללת מדרגות

מאת גיל דובריש

תושבת כרמיאל בת 77, ניצולת שואה, המתגוררת לבדה בדירת מגורים בכרמיאל, כלואה בביתה עקב מגבלות פיזיות. בשנים האחרונות הידרדר מצבה הפיזי והיא מתניידת באמצעות מקל הליכה, בקושי רב, בתוך הבית. בני משפחתה מספרים כי כאשר היא נאלצת לצאת מהדירה לצורך ביקורים אצל רופאים, התהליך הופך להיות סיוט של ממש.

נכדתה, אלינה, מספרת: ״סבתא מתגוררת בקומה ראשונה, יש שתי יציאות מהבניין, האחת כוללת מדרגות רבות והשניה מדרגה אחת בלבד – אך גם שם היא פשוט לא מסוגלת להתנייד. הרחוב הסמוך מרוחק יחסית וכדי להגיע אליו יש מדרגות המובילות החוצה, מה שהופך את המשימה לבלתי אפשרית. הבית של סבתא הפך לבית הסוהר שלה. היא לא זוכרת מתי היא יצאה בפעם האחרונה מהבית! היציאה הכי פשוטה, לביקור אצל הרופא למשל, אינה ניתנת ליישום, אלא אם כן אנחנו מגיעים ועוזרים לה, ומובילים אותה בכסא גלגלים״.

לדברי המשפחה, בשנה שעברה בוצעו סמוך לבניין שיפוצים ואף נסלל שביל גישה חיצוני שהקל על ניצולת השואה להגיע מביתה לרחוב, אבל לטענת המשפחה, עקב פניית דיירים בבניין, נחסם השביל ומאז נמנע מהאישה לצאת מהבית בכוחות עצמה. לאחרונה פנו בני משפחתה של האישה לעיריית כרמיאל, כדי לבקש התקנת רמפה בפתח הבניין ולסלול שביל גישה חדש נטול מדרגות המוביל אל הרחוב. ״אני פשוט כועסת ומאוכזת, לא מספיק מה שעברה בשואה וכיום בשנת 2018 היא לא יכולה לחיות את חייה בנחת ובכבוד״ מסכמת נכדתה של הקשישה.

פנינו לעיריית כרמיאל כדי לקבל התייחסות לנושא. בתשובה לפנייתנו, נמסר: ״מדובר בשטח פרטי משותף, לא העירייה היא זו שחסמה את השביל״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.