בית / קהילה / בריאות וכושר / נמאס לי מהסרטן הזה

נמאס לי מהסרטן הזה

שתפו

חדשות כרמיאלמיה כץ גולן,

בעברי מתרגמת, אמא ל-3 בוגרים, מחלימת סרטן שהתגלה מפושט ובשלב 4.
כיום מלמדת חולים, מחלימים ובני משפחותיהם מה עזר לי, בהתמודדות שנמשכה 10 שנים. לאחר שהחלמתי לחלוטין מסרטן שלב 4 – אני רואה שליחות לעודד ולבשר לכל מי שנמצא בעיצומו של כל משבר-  יש מחר, ויש תקווה!!

058-6500022 katzgolan@gmail.com

זהו, די. נמאס לי מבליל הקולות הזה..!

הבליל שמסתובב לי בראש

קשה, כואב, שורף, כבד, איך אסתגל, איך אמשיך, למה זה קרה לי, לא רוצה את זה, הגב המסכן שלי, הצילו..?

נמאס לי. זה הכל תירוצים!

אמנם הכאבים אמיתיים, ועוד איך, אבל הם גם.. מעצורים. מטרתם היחידה היא לספק לי תירוצים מכובדים להישאר נטועה בנקודה הנוחה ביותר – ולתת "לזמן לעשות את שלו".

"הזמן הוא הרופא הטוב ביותר".. באמת?? אז זהו, שלא.. הזמן עובר.. והגוף לא מתחזק בגלל הזמן שעובר.. הוא מתחזק בזכות האנרגיה שלי שמפעילה אותו, שמחברת אותו חזרה לחיים. ככל שאני מפעילה יותר שריר מסוים – הוא פועל טוב יותר. אוויר צלול, נקי ועשיר בחמצן, כזה שבא מעץ ירוק-עד, למשל אקליפטוס – משקם את הריאה שלי. ככל שלא אוותר לעצמי – אצליח יותר. זו האמת בפנים: להפסיק לתרץ. להפסיק להתחבא מאחורי שיח הקשיים והכאבים, באזור הנוחות, שגם אם הוא לא נוח – הוא כן נוח.

כמיטב הרוח הרוסית מבית ההורים, אני פוקדת על עצמי בקשיחות: קחי את עצמך בידיים. אני מגייסת את כל תעצומות הנפש כדי להתעלות מעל המכשולים הפיזיים. מעל הריאה החסומה, מעל העצמות השבורות והמאוחות בעמוד השדרה. מעל המסורבלות והכובד, והתשישות. מעל חוסר הסבלנות. מעל המוח, שמספק תלונות ונהי למכביר, מול מציאות שאכן, לא פשוטה. לא קל להיות חולה סרטן במחלה גרורתית, שמוגדרת בשלב 4. אבל – זה מה יש! ועם זה, אני מוכרחה לנצח.

אז אני בכלל לא חיה בהווה יותר. אני חיה בעתיד, בתמונת ההצלחה שלי.

חושבת על העתיד, מתארת לעצמי את העתיד, פורטת אותו למעות קטנות, להישגים עתידיים קטנים שיחד בונים תמונה אחרת. הכאבים הנוכחיים יחלפו, זו הציפייה החיובית שלי.

התפשטות גרורתית? מוות?

לא חושבת על זה בכלל. אני מכוונת מטרה – להגיע לקו הסיום במירוץ המחלה הזאת, ולחתוך את הסרט בריצה, עם הידיים מונפות למעלה. אני מקום ראשון והגביע הוא שלנו. אף אחד לא יוכל עלי יותר, בחיים! גם לא הסרטן. מחלה חצופה.. אני הבוס של הגוף הזה, של החיים האלה. אף אחד לא יגיד לי מה לעשות, ואיך לעשות, וכמה אני השלם-את-החסר.. אני מנהלת את הגוף הזה, שישמיד בפקודה את כל מה שמפחיד. בספר המחזור של י"ב תיארו אותי כ"שלווה מרחפת" – לאן היא נעלמה, השלווה הזו? אני שולפת אותה, מקומטת ודהויה, מקפלי הנשמה שלי. אני, קהל נכבד, שלווה מרחפת הארד קור, באות ש' רבתי, הדבר הכי אמיתי שיש. והחלטתי: אני חוזרת לשורשים, להשקות אותם מחדש, כדי שיצמיחו מחדש את השלווה הזו, לגובה של יער במבוק, 30 מטר ומעלה. אני הולכת להיכנס במחלה הזאת בכל העוצמה. בכל העצמי. אני בחרתי אותה. תשיגו את חיים יבין, יש מהפך בחירות! עכשיו אני בוחרת בחיים.

– המשך בשבוע הבא –

להרצאות וסדנאות: מיה כץ גולן Basic Challenge / katzgolan@gmail.com / 058-6500022

 

כתבה מעניינת:

מיינדפולס יוגה צילום שאטרסטוק

מיינדפולנס: ככה תפחיתו מתח בעזרת יוגה ומדיטציה

שתפומערכת פורטל זהר.נט בעולם המהיר בו אנו חיים נחוצים לכל אחד מאיתנו טכניקות וכלים על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.