רגל בתחבושת. צילום אילוסטרציה Freepik
רגל בתחבושת. צילום אילוסטרציה Freepik

נפגעתם בתאונה בבית? יכול להיות שמגיע לכם כסף

שתפו
מאת עו"ד רונן לפיד
רובנו מאמינים שהבית שלנו הוא מקום המבטחים שלנו. זה נכון בדרך כלל, אבל גם בבית עלולות לקרות תאונות כמו נפילה שגורמת לשבר, חיתוך לא נכון בסכין המטבח, כווייה במהלך הבישול ועוד.
רובנו גם בטוחים שאיננו זכאים לקבל פיצוי עבור פגיעות שאירעו בעת תאונות בבית, אבל זה לא מדוייק. במקרים מסויימים אפשר ורצוי לתבוע פיצוי הולם לנזקים שנגרמו בתאונות ביתיות.
איך מקבלים פיצוי אפשרי בגין נזקים גופניים, נפשיים או כלכליים?
דבר ראשון – חשוב לשמור תיעוד של האירוע – ולדווח על כך למוסד לביטוח לאומי, לחברת הביטוח ועוד. תיעוד מלא של התאונה והנזקים שנגרמו יסייע בהמשך להגשת תביעה מול הגורמים הרלוונטיים. חשוב לתעד את מועד התאונה, המיקום המדוייק שלה בבית וכל הסימנים הקיימים, למשל זכוכיות שבורות, כתמי דם, רצפה שבורה וכדומה. צלמו את המקום שבו אירעה התאונה – גם בווידיאו. במקביל תדאגו לצלם את הנזקים הפיזיים שנגרמו לכם – שריטות, חתכים או שטפי דם שיצוצו בהמשך…). רישמו את פרטי העדים לתאונה, אם היו כאלה. יתכן שהם ידרשו למסור את גירסתם לאירוע.
עליכם לפנות במהירות האפשרית לקבלת טיפול רפואי, ולשמור את כל המסמכים הרפואיים המעידים על הבדיקות, התוצאות, הטיפול וחוות הדעות שקיבלתם מהרופאים.
לפי חוק הביטוח הלאומי, אדם שנפגע בתאונה שאינה תאונת עבודה או תאונת דרכים, עשוי להיות זכאי לקבל דמי תאונה לתקופה של עד 90 יום. תאונה מוגדרת על ידי המוסד לביטוח לאומי כאירוע פתאומי שבו גורם חיצוני מביא לחבלה פיזית, שכתוצאה ממנה הנפגע איבד את כושר העבודה שלו.
בנוסף, בגלל ימי המחלה להם הזדקקתם בשל הפגיעה, יפגע השכר שלכם בעבודה. שכירים – שמרו על תלושי השכר מהתקופה שלפני התאונה ועד אחריה – על מנת להוכיח הפסד שכר. עצמאיים – תשמרו העתק של דו”חות המס מהמועדים הללו.
לקבלת ייעוץ בנושא ללא התחייבות, מוזמנים לפנות: רונן לפיד ושות' – חברת עורכי דין, טלפון 046983391.
* אין לראות בכתוב לעיל משום חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

(תוכן מקודם)

כתבה מעניינת:

חלק משיחה וואטסאפ בין סוכנת משטרתית שהתחזתה לקטינה עם עבריין מין. צילום: דוברות המשטרה

ניסה ״לצוד״ ילדות באינטרנט: נעצר תושב דיר אל אסד במבצע משטרתי ארצי

שתפומערכת פורטל זהר.נט גבר מהכפר דיר אל אסד ליד כרמיאל נמנה על 33 חשודים מכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.