צילום: אלעד מלכה

נפתחת הגרלת מחיר למשתכן לזוגות צעירים מסדרה ב׳ בכרמיאל

שתפו

ח״כ רועי פולקמן שהתארח בכרמיאל בישר כי בשלב ב׳ יוגרלו כ-500 דירות פנויות. בשורה נוספת: יסובסדו המגורים במעונות הסטודנטים בעיר

מערכת זהר הצפון

ביום חמישי, הגיע לכרמיאל יושב ראש סיעת כולנו, חבר הכנסת רועי פולקמן, לפגישה עם ראש העיר עדי אלדר. בהמשך נפגש ח״כ פוקלמן עם תושבים, במטרה לעודד את ההרשמה להגרלת מחיר למשתכן. הוא סיפר בהרחבה על יתרונות התוכנית ועל השלבים להשגת דירה במחיר מוזל מגובה השוק.

כרמיאל השתתפה לראשונה בהגרלה הגדולה של תוכנית מחיר למשתכן, שנערכה לפני כחודשיים. לאחר שהסתיימה ההרשמה, התברר שנרשמו כ-200 זוגות, מתוכם 130 זוגות בלבד שמוגדרים כבני המקום. זאת למרות שבהרשמה הוצעו 786 דירות, כמעט פי 4 ממספר הנרשמים. כעת תיפתח ההגרלה לזוגות צעירים מסדרה ב' ויוגרלו בה כ-500 דירות שנותרו פנויות.

חבר הכנסת רועי פולקמן אמר בעת המפגש עם התושבים: ״אנחנו נמשיך לקדם פתרונות בנייה לזוגות ולמשפחות הצעירות באמצעות פרויקטים של מחיר למשתכן, פיתוח שכונות חדשות, אזורי תעסוקה ועוד. הגעתי לכרמיאל כדי לשוחח עם התושבים על פרויקט מחיר למשתכן שמוביל שר האוצר, פרויקט שנועד לעזור לזוגות הצעירים לרכוש את דירתם הראשונה במחיר נמוך ממחיר השוק. במקביל אנחנו נמשיך לעבוד ולקדם את העסקים באזור ודיור בהישג יד".

חבר הכנסת בישר לתושבים בעת ביקורו כי הודות לפעילותו, יסובסדו המגורים במעונות הסטודנטים בכרמיאל. פולקמן סיפר: ״עם תחילת שנת הלימודים פנו אליי סטודנטים במכללת אורט בראודה בכרמיאל, בטענה כי מחירי השכירות במעונות זינקו. מבדיקה שעשינו מול התאחדות הסטודנטים עלה כי עקב ויכוח בין שני מוסדות – אורט ישראל ואורט בראודה, שהמעונות היו ברשותם, שונתה ההגדרה של המעונות למבני תיירות, מה שגרם לעליית מחיר הארנונה למטר. בשיתוף התאחדות הסטודנטים פנינו לראש עיריית כרמיאל עדי אלדר בבקשה לבחון את הסוגייה. בפגישה שקיימתי, אמר לי שהינחה לשנות את סיווג המעונות לסיווג מגורים, מה שיוביל להנחה משמעותית במחיר השכירות אותו משלמים הסטודנטים במכללה. שמח על שיתוף הפעולה וההרתמות של ראש העיר לטובת הצעירים בעיר כרמיאל שמתפתחת וגדלה".

רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "אני מודה לח"כ פולקמן ולראש עיריית כרמיאל שנענו לבקשתנו לתיקון העוולה. לא סוד שסטודנטים הבוחרים לגור במעונות הם אלה הזקוקים לסבסוד המדינה ולפתרון מגורים זול בקרבת הקמפוס. אבסורד הוא שדווקא הם היו הטרף הקל והראשונים ליפול בין הכיסאות, אני מקווה שהמקרה לא יישנה ושהפיתרון יעמוד על כנו".

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.