צילום: דוברות המשטרה

נתפסו חשודים בפריצה לעסק בכרמיאל וגניבת כספת ובה למעלה מ-350,000 ש״ח

שתפו

על-פי החשד, הנאשם העיקרי ניצל את היכרותו עם מקום העבודה שבו הועסק תקופה קצרה, הגה, תיכנן וגייס את הצוות שביצע את הפריצה

מאת גיל דובריש

המשטרה עצרה לאחרונה ארבעה חשודים, בשנות העשרים לחייהם, בגניבת כספת מבית עסק בכרמיאל. בכספת היו כסף מזומן והמחאות בסכום של יותר מ-350,000 ש״ח.

החשודים נעצרו והובאו לבית משפט השלום בחיפה, לאחר חקירה מקצועית ומסועפת של חוקרי משטרת ישראל ממרחב גליל. נגד הארבעה הוגשו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים ע״י פרקליטות מחוז חיפה.

בתאריך 20.8.17 התקבלה תלונה במשטרת כרמיאל על פריצה לבית עסק הנמצא במרכז קניות בעיר וגניבה של הכספת אשר הייתה בעסק והכילה בתוכה כסף רב בשווי של יותר מ-350 אלף ש״ח. התחנה פתחה בחקירה שבמהלכה גילו כי הפורצים דאגו לגנוב את ה-DVR ממצלמות האבטחה שהיו בעסק ובמתחם הקניות. חוקרי משטרת מרחב גליל ביצעו חקירה יסודית תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים וגביית עדויות של למעלה מ-20 עדים ולאחר זמן קצר, הצליחו לעלות על עקבותיהם של הפורצים, ביניהם צעיר בן 20 שהיה המוח מאחורי המעשה, הפעיל את החבורה, הגה ותיכנן את ההתפרצות ואף שכר לעצמו ג'יפ מסוג לנד קרוזר לביצוע המשימה, כאשר חלק מהמימון שלו בוצע באמצעות ההמחאות שהיו בכספת הגנובה.

במהלך החקירה עלה כי הנאשם העיקרי עבד בבית העסק במשך תקופה קצרה, אשר הספיקה לו ללמוד כי בעל המקום מחזיק ברשותו כספת ובה מזומנים רבים. במהלך חודש אוגוסט האחרון חבר הנאשם לצעיר אחר שעבד כמאבטח במתחם המסחרי, ביקש ממנו לסייע לו לפרוץ לבית העסק ובתמורה לכך הציע לו סכום של 50 אלף ש״ח. במקביל הציע הנאשם העיקרי לשניים מחבריו לסייע לו בהתפרצות ובתמורה הבטיח להם כסף מזומן, סיגריות, נעליים ואף ציין כי ידאג לספק שירותי נערות ליווי.

במשטרה מספרים כי התכנון יצא לפועל בשעות הלילה, כשבתי העסק במתחם היו סגורים. הנאשם העיקרי, הגיע יחד עם שני חבריו בג'יפ הלנד קרוזר כאשר המאבטח ששיתף עימם פעולה, דאג לבטל אמצעי אבטחה במקום ולהקל עליהם את המעשה. אחד החשודים פרץ לתוך בית העסק, גנב מתוכו את הכספת ובהתאם להנחיותיו של הנאשם העיקרי, ניתק וגנב את מצלמות האבטחה שהותקנו במקום וזאת על מנת למנוע את זיהויים של החשודים. הוא חזר לג׳יפ, העמיס עליו את הכספת וה-DVR ובמקביל המאבטח שהיה בקשר עם החבורה ניתק את מצלמות האבטחה במתחם עצמו וגנב את ה-DVR.

בכתב האישום מצויין עוד, כי לאחר ההתפרצות וגניבת הכספת צפה הנאשם העיקרי בסרטים שתיעדו מצלמות האבטחה של בית העסק והבחין בסרטון ובו תמונות אינטימיות שבהן מעורבים שני עובדים בבית העסק. בעקבות זאת הוא פנה אל השניים וסחט אותם: הוא שלח אליהם הודעת ווסטאפ שכללה את הסרטון ואיים על אחד העובדים כי ישלח את התמונות לאישתו, אם לא ישלם לו דמי שתיקה בגובה 30 אלף דולר, בתוספת ריבית ״קנס״ בגובה 2500 שקלים על כל יום איחור בתשלום.

במשטרה אומרים כי הנאשם… ״יחד עם חבריו פעלו בתחכום רב תוך כדי שהם בטוחים כי בהעלמת החומרים והראיות מתיעוד מצלמות האבטחה הם לא יתפסו לעולם וירוויחו כספים רבים, אך החקירה המאומצת והמקצועית של שוטרי משטרת ישראל בליווי הפרקליטות הובילה להגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים על ידי פרקליטות מחוז חיפה כנגד כל 4 הנאשמים״.

עוד נמסר מהמשטרה: ״משטרת ישראל נותנת דגש רב על עבירות רכוש ומפנה משאבים רבים להתמודדות ולצמצום עבירות אלו במגוון דרכים במישור הגלוי והסמוי תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ולמרות גניבת ה-DVR והעלמת הראיות ממצלמות האבטחה חוקרי משטרת ישראל הצליחו לאסוף ראיות כנגד אותם נאשמים ולהביאם לדין״.

כתבה מעניינת:

אזיקים. צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה. freepik.com by luis molinero

כרמיאל: אדם השתולל בהוסטל לחוסים מבוגרים

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם אחד נעצר וחמישה נפצעו באורח קל בתקרית אלימה בתוך דירת מגורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.