בית / חדשות / פלילים ומשפט / נתפסו צעירים מכרמיאל: רימו וגנבו פרטי אשראי
משטרה משטרת כרמיאל חיצוני

נתפסו צעירים מכרמיאל: רימו וגנבו פרטי אשראי

שתפו

הוגש כתב אישום נגד שני חשודים מכרמיאל, בני 23 ו-18, שהבטיחו למכור טלפונים ניידים וגנבו פרטי אשראי

מערכת פורטל זהר.נט

שני צעירים בני 23 ו-18 מכרמיאל נעצרו על-ידי המשטרה בחשד לביצוע מעשי מרמה וגניבה. לפי החשד, החשודים פתחו פרופילים פיקטיביים בפייסבוק למכירת טלפונים ניידים, גבו תשלום מאנשים אך לא סיפקו את הטלפונים שהבטיחו ועשו שימוש לצרכיהם האישיים באמצעות מספרי כרטיסי האשראי. היום (חמישי) הוגשו נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים על-ידי חטיבת התביעות של משטרת ישראל

לפני כשלושה שבועות נתפס כרטיס אשראי גנוב בחיפוש שביצעו שוטרי משטרת ישראל על פי צו בביתו של תושב כרמיאל. הנאשם, בן 23, נעצר והובא  לחקירה בתחנת המשטרה. במהלך החקירה הוברר, כי כרטיס האשראי הינו כרטיס אשראי חדש, אשר מעולם לא הגיע לידי בעליו וכי הוא נגנב מתא הדואר בעיר.

בחיפוש בטלפון הנייד של הנאשם נמצאו פרופילים פיקטיביים שהוקמו בפייסבוק עם תמונה ושם שלא תואמים את שמו של הנאשם וכן פרופילים נוספים בעלי שם "אייל סלולר", "אליאור בן חמו מלך הסלולר" ועוד. בנוסף נמצאו התכתבויות רבות בנוגע למכירה של טלפונים ניידים.

גם זה יכול לעניין אתכם:

מספר ימים לאחר מעצרו של הנאשם, נעצר חשוד נוסף, בן 18, שעל פי החשד היה שותף לפשע. בטלפון הנייד של אותו צעיר נמצאו צילומים רבים של כרטיסי אשראי, תעודות זהות ותכתובות בוואטסאפ הנוגעות לרכישה של טלפונים ניידים חדשים.

עם ההתפתחות בחקירה גילו החוקרים, כי הנאשמים הונו מספר קורבנות באמצעות הפרופילים שפתחו בפייסבוק והציעו למכירה סמארטפונים.

שיטת הפעולה הייתה פשוטה: הנאשמים נהגו לפרסם טלפונים למכירה, הקורבנות היו פונים אליהם בצ'אט בפייסבוק לגבי רכישת הטלפונים ולאחר מכן ההתכתבות הייתה ממשיכה בוואטסאפ, תוך שהנאשמים עושים שימוש באפליקציית "המספר הנוסף" המסווה את מספר הטלפון המקורי ויוצרת מספר אחר. בהתכתבות בוואטסאפ דרשו הנאשמים מהקונים צילום של הכרטיס אשראי ואת צילום תעודת הזהות או רשיון הנהיגה. במידה ולקונה לא היה כרטיס אשראי היו משכנעים את הקורבנות למסור להם את הקוד האישי שלהם למשיכת מזומנים מהכספומט ללא הכרטיס. לפי המשטרה, במטרה ליצור חזות של עיסקה תקינה, אף שלחו הנאשמים לטלפונים הניידים של הקורבנות קוד אימות פיקטיבי כחלק מאישור עיסקת הרכישה.

במקרה אחד אף ציינה אישה שנפלה קורבן למעשי המרמה, כי ביטלה את השירות של משיכת מזומנים ללא כרטיס האשראי וביקשה לשלם לשליח שיביא לה את הטלפון במזומן, אך הנאשם טען שבשל נגיף הקורונה לא ניתן למסור מזומנים לשליח – ובכך שיכנע אותה לחדש את השירות של משיכה ללא כרטיס וכך עשתה. לאחר שמסרה לנאשם את הקוד, משך הנאשם כספים לשימוש העצמי ולא סיפק לה את המכשיר הנייד.

עוד עלה בחקירה, כי הנאשמים היו פורצים לתאי דואר וגונבים כרטיסי אשראי חדשים שנשלחו לבעליהם ואף שבים לאותו תא דואר במטרה לאתר את המכתב הכולל את הסיסמא להפעלת הכרטיס אשראי.

הנאשמים עשו שימוש בכרטיסי האשראי הגנובים למטרותיהם האישיים, לקניות ולרכישת מזון.

בתום חקירה מאומצת הועבר חומר החקירה לחטיבת התביעות של משטרת ישראל, אשר בחנה את הראיות בתיק והגישה היום כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בבית משפט השלום בעכו בגין עבירות של הונאה בכרטיס חיוב בצוותא, קבלת דבר במירמה בצוותא, נסיון קבלת דבר במירמה, גניבת דבר דואר בצוותא, נסיון הונאה בכרטיס חיוב בצוותא, גניבה, היזק לרכוש במזיד בצוותא.

*משטרת ישראל קוראת לציבור שלא למסור סיסמאות אישיות של כרטיסי האשראי ושל חשבון הבנק לאף גורם וממליצה שלא להעביר תשלום עבור מוצרים המוצעים למכירה ברשתות החברתיות טרם קבלת המוצר והשלמת העסקה במלואה״.

כתבה מעניינת:

בדיקת אלכוהול נהג צילום דוברות המשטרה

שתה ״קצת״ יותר מדי: נעצר נהג מכרמיאל עם כמות כפולה מהמותר של אלכוהול בדמו

שתפומערכת פורטל זהר.נט נהג בן 23 מכרמיאל נעצר בסוף השבוע כשבדמו רמת אלכוהול כפולה מהמותר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.