בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / סגן ראש העיר רותם ינאי: אפעל להוזלת מחירי הדירות לצעירים
רותם ינאי. צילום: אלכס הובר

סגן ראש העיר רותם ינאי: אפעל להוזלת מחירי הדירות לצעירים

שתפו

היוזמה החדשה מיועדת להוריד מחירי הדירות לצעירים בכרמיאל באמצעות אישור בניה חריג לקבלנים בתמורה למתן עדיפות לצעירים

מערכת זהר הצפון

סגן ראש העיר, רותם ינאי, שיגר מכתב לראש העיר, עדי אלדר, ולמנכ"ל העירייה, דוד מלכה, בו העלה הצעה ליוזמה חדשה ויצירתית להוזלת מחירי הדירות לצעירים בני כרמיאל עד גיל 35 ויוצאי צבא או שירות לאומי.

במכתבו כותב ינאי: "הנתונים מלמדים כי ישנם צעירים וצעירות רבים, בני העיר כרמיאל, אשר אינם מוצאים את עתידם בעיר משלל סיבות שאחת המרכזיות בהן היא הקושי הרב ברכישת דירה במחיר סביר, בשנים האחרונות אף קיימת תופעה של עזיבת הורים אחר ילדיהם… בראש ובראשונה עלינו מוטלת האחריות לפעול כנגד ההגירה השלילית ולחזק את חוסנה של האוכלוסייה בכרמיאל".

בבסיס יוזמתו של ינאי הוא מציע לחייב את הקבלן שמגיש אישור בניה להקצות במחיר מוזל דירות לזוגות צעירים. הקבלן מצידו יוכל לבקש הקלות ותוספות בניה או שטחים.

על-פי הצעתו של ינאי, כל קבלן הבונה מעל 10 דירות ומבקש הקלה המצריכה את אישור הועדה לתכנון ובניה, יקבל את מבוקשו רק לאחר התחייבות למכור כ-20% מהדירות לזוגות צעירים בהנחה של מינימום 20% ממחיר הדירות בבניין. כמובן שכל יוזמה, בקשה ואישור יהיו במסגרת החוק. בנוסף, הקבלן גם יצטרך להוכיח לעירייה שכך עשה לפני קבלת טופס 4.

בעקבות הפנייה, התקיימה לאחרונה בלשכת ראש העיר, פגישה מקצועית בנושא בנוכחות היועץ המשפטי של העירייה, מהנדס העיר ומנכ"ל העירייה והנושא נמצא כעת בבדיקה מתקדמת.

פנייתו זו של ינאי מצטרפת ליוזמה לקידום העסקים הקטנים והבינוניים ("סטארטר דיגיטאלי") שנמצאת בשלבים הראשונים של חשיפה וגיוס עסקים לפרויקט שאמור לקדם משמעותית את העסקים המשפחתיים בכרמיאל וכן לשורה של יוזמות ופעולות יצירתיות של ינאי ושותפיו בעיר לטובת הצעירים. לדבריו, אם יצליח ביוזמתו, ״יוכלו צעירי כרמיאל להרגיש שוב שהם רצויים ונמצאים בראש סדר העדיפויות העירוני״.

מוסיף רותם ינאי: ״בתחילת הקדנציה העלה בפני גיא מרציאנו, פעיל קהילתי וחברתי ברשימת הבית היהודי את הרעיון להוריד את מחירי הדיור לזוגות צעירים ומאז בחנו ולמדנו את הנושא כדי לקדם אותו. מבחינתי זה לא אמור להחליף את תוכנית מחיר למשתכן אלא בנוסף אליה, ההצעה שלנו תגביר את האפשרות של זוגות צעירים חסרי דיור לרכוש דירה משלהם ולהשתקע בכרמיאל״.

כתבה מעניינת:

חתול בודד כרמיאל

מרגש: חתול שבעליו נפטר לא מוכן לעזוב את פתח הבית

שתפומי מוכן לאמץ חתול שמחכה כבר ימים ארוכים בגשם ובקור על מפתן הבית של בעליו …


תגובה אחת

  1. שמוליק אלטמן

    הבחירות בפתח,ניזכרת שיש צעירים?מה קרה עד היום שלא עשית מאום?די לקישקושי סרק……תתחיל לעבוד מר ינאי…….תדאג ל יבור בכרמיאל גם כשאין בחירות.תראה שאתה שווה את השכר שלך……

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.