בית / חדשות / חינוך / סוגר מעגל: משה צדקיהו נבחר לראשות הנהגת ההורים העירונית
משה צדקיהו צילום שלומי טובה
משה צדקיהו. צילום: שלומי טובה

סוגר מעגל: משה צדקיהו נבחר לראשות הנהגת ההורים העירונית

שתפו

היו״ר הנבחר הוא הראשון בתפקיד שנולד והתחנך בכרמיאל. מבטיח שקיפות מלאה וקורא להנהלות בתי הספר לשתף פעולה ולהתנהל בשקיפות כספית

מאת גיל דובריש

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם, לפייסבוק ולטלגרם שלנו

משה צדקיהו, בן 40 מכרמיאל, הוא היו״ר החדש של מועצת ההורים העירונית, לאחר שנבחר פה אחד. צדקיהו, נשוי לחן ואב לשלושה עובד בתחום הלוגיסטיקה בחברת אלביט, הוא הראשון בתפקיד שנולד, גדל והתחנך בכרמיאל. הוא גם היו״ר הראשון בהנהגה שמגיע מוועד בית ספר יסודי. לצידו ימשיכו לכהן בתפקידי הסגנים דודי שבת, יו״ר הנהגת אורט כרמים ואלה טלקר, יו״ר הנהגת הורי רקפת.

צדקיהו הצטרף להנהגת ההורים כאשר בתו הגדולה, בת 9 כיום, החלה ללמוד במערכת החינוך העירונית, לפני כשש שנים. בשנתיים האחרונות הוא מכהן כיו״ר ועד ההורים בבית הספר הרעות, לפני כן שימש כסגן יו״ר.

״אני מקבל לידיי הנהגת הורים פעילה מאוד ואיכפתית״ פותח צדקיהו ואומר. ״משה אלפנדרי, קודמי בתפקיד, עשה עבודה נפלאה בשנה האחרונה ואני מודה לו על פעילותו רבת השנים למען התלמידים בכרמיאל. אלפנדרי פתח דלת לתקשורת ישירה מול מחלקות העירייה ובראש ובראשונה מול ראש העיר משה קונינסקי ומול ראש מינהל החינוך אודי איזק. יש לנו גם דלת פתוחה אצל מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד״ר אורנה שמחון והמפקחת במשרד החינוך. אגב, ד״ר שמחון היתה מנהלת בית הספר כשהייתי תלמיד באורט הורוביץ. עבורי, להיות יליד כרמיאל שגדל והתחנך כאן, וכעת לכהן כיו״ר הנהגת ההורים, זו סגירת מעגל״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

על התוכניות לקדנציה בת השנתיים אומר צדקיהו: ״אנחנו רוצים להמשיך בעשייה השוטפת. חרטנו על דגלנו שלוש מטרות עיקריות שנרצה לטפל בהן בהקדם: האחת – שקיפות כספית בכול הנוגע לתשלומי הורים ובכול בתי הספר על פי חוזר מנכ״ל וכן שיתוף פעולה מלא עם הנהלות בתי הספר. מטרה שניה: ליצור שיתוף פעולה בין בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והחטיבות העליונות בכול הקשור לסל תרבות וטיולים כדי להעשיר את התכנים ולהוזיל את העלויות להורים. כיום כל בית ספר בונה לעצמו סל תרבות וטיולים ואף אחד לא מרענן את המכרזים. נפנה כמקשה אחת כדי ליצור סוג של תחרות בריאה בין כל בתי הספר, כגוף גדול שכולל אלפי תלמידים וכך נוזיל את המחירים. דבר שלישי: אני רוצה לחבר את כול תלמידי העיר לעשייה קהילתית חברתית. כל בית ספר יקח על עצמו מיזם למען הקהילה, למשל בית ספר יוכל לאמץ מועדונית וילווה אותה לכול אורך השנה. זה יחבר את התלמידים לקהילה ויתרום לכול הצדדים״.

– מה היחודיות שאתה, משה, תביא להנהגת ההורים?

״קודם כול ההורים ייהנו משקיפות מלאה בכול עניין, בין אם דיוני ישיבות ההנהגה, דיונים מול העירייה ובין אם החלטות בעלות השפעה על ציבור ההורים, לטוב ולרע. נפרסם כול החלטה. אנחנו מזמינים את ההורים לפנות להנהגות המקומיות בבתי הספר ובגנים להיות מעורבים, לשאול, להתעניין. על ההורים להבין שיש להם כתובת לפנות אליה, אנו בהנהגת ההורים נשמח לקבל פניות ושאלות ואני מבטיח שנבדוק כול נושא ונשתדל לתת מענה. אני פונה למנהלים ולמנהלות בתי הספר, וקורא לכולם לשתף פעולה יחד עם הנהגות ההורים הבית ספריות והנהגת ההורים העירונית. נזמין אותם להשתתף ולקחת חלק בדיונים ובישיבות שלנו, הדלת שלנו פתוחה״.

כתבה מעניינת:

תחנת אוטובוס כרמיאל

תלמידים בבעיה: הלימודים מתחדשים – ההיסעים לא

שתפומוסדות החינוך נפתחים מחדש אבל תלמידים רבים נמצאים בבעיה גדולה: הקווים לבתיה״ס לא פועלים. הילדים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.