סוף טוב לפרשה שהסעירה את הכרמיאלים בפייסבוק: הוחזרה לביתה האישה מערד

שתפו

כיצד הצליחה אישה בת 62 שהגיעה לכאן בסוף השבוע והתמקמה ברחוב המרכזי, להסעיר עיר שלמה ומדוע עשתה את כל הדרך מהדרום לכאן?

מאת גיל דובריש

בסוף השבוע געש הפייסבוק ורעש, בעקבות פוסטים על אישה בשנות השישים לחייה, מחוסרת בית, שהגיעה מערד שבדרום ומסרבת להתפנות מאיזור קניון לב כרמיאל. תושבים רבים התנדבו לעזור, לסייע, להציע עצות ורעיונות כיצד לפתור את העניין. בסופו של דבר, התרצתה האישה ועלתה מרצונה לאוטובוס לירושלים ומשם המשיכה לביתה בערד…

הסיפור ההזוי הזה, נמשך למעלה מ-24 שעות. האישה, בת 62, שככל הנראה לוקה בבעיה נפשית כלשהי, הגיעה לכרמיאל ביום שישי בצהריים כשהיא נושאת 5 תיקים כבדים ודליים והתמקמה תחת כיפת השמיים, במקום המרכזי ביותר בכרמיאל – רחבת הכניסה לקניון לב כרמיאל. די מהר הבחינו בה צוותי הסיור של השיטור העירוני וכן עוברי אורח שיצרו קשר עם המוקד העירוני. כבר מהרגע הראשון הודיעה שאיננה זקוקה לעזרה וסירבה לשתף פעולה. לצוות השיטור העירוני שהגיע למקום, הסבירה שהיא מתגוררת בדירה בעיר ערד, הסתכסכה עם שכניה וכעת היא מעוניינת להתגורר בכרמיאל.

מיכאל גינקר, מנהל השיטור העירוני בכרמיאל, אומר כי ״בשיחות שלה האישה עם הצוותים שלנו, היא דיברה באופן שוטף, עשתה רושם של אדם נורמטיבי לגמרי, לא היה שום סימן לכך שיש בעיה נפשית כלשהי. עם זאת, היה ברור שיש כאן בעיה, הרי אדם לא קם בעקבות ריב עם שכנים, לוקח את כל התיקים שלו, מגיע לעיר רחוקה ומודיע שברצונו למצוא דירה שם״.

בהמשך, כבר התרצתה האורחת וסיפרה כי יש לה בת המתגוררת בארה״ב עם בעלה. בשיטור העירוני תחו במאמצים גדולים כדי לאתר את השניים והצליחו לגלות כי החתן שלה, בעלה של הבת, נמצא בימים אלה בארץ בשל אבל משפחתי. הם יצרו עימו קשר והוא סיפר כי אכן האישה סובלת מלקויות נפשיות וכי מדי פעם היא נוהגת לברוח מהבית למספר ימים, בכל פעם ליעד אחר. בשעה שהיא עדיין סירבה לשתף פעולה עם הצוותים שבאו לסייע לה וביקשה רק שיניחו לה, ניסו בשיטור לנהל מו״מ בינה לבין החתן כדי לשכנעה לחזור הביתה. האישה עמדה על כך שברצונה לשכור דירה בכרמיאל ולפנות לעמיגור ולראש העיר, כלשונה.

רק למחרת, במוצ״ש, לאחר לילה ללא שינה, הצליחו בשיטור העירוני לשכנע את האורחת מערד לחזור לקרקע המציאות ולעלות על אוטובוס המגיע לירושלים ומשם להמשיך לעיר מגוריה ואף סייעו לה לעלות עם כל התיקים.

מיכאל גינקר מספר, כי כל אותה העת, ניסו גורמים עירוניים בכרמיאל ליצור קשר עם מחלקת הרווחה בערד והמוקד העירוני המקומי אך למרבה ההפתעה לא היה כל מענה: ״הופתענו לגלות שבסוף השבוע, המוקדים בערד סגורים, אין עם מי לדבר. כאן בכרמיאל, זה רק המחיש את ההבדל בטיפול של רשויות אחרות לבין עיריית כרמיאל במקרים כאלה. כאן – כמעט לאורך כל היממה האישה לא נשארה לבד, אם זה אנחנו, או גורמי רווחה שטיפלו במקרה ואפילו תושבים שגילו אמפטיה ובאו לעזור״.

על השאלה כיצד שוכנעה האישה לחזור לביתה בסופו של דבר, אמר גינקר: ״כנראה שנמאס לה מכל ההמולה והדאגה סביבה, היא החליטה לעזוב את כרמיאל״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.