סופת החול: רמזורים ניזוקו, עצים קרסו

שתפו

מאת גיל דובריש

רוחות עזות מנשבות משעות הערב אתמול (יום ג') וגם היום, בכרמיאל – כמו גם בכל רחבי הארץ. ואם לא די בכך, החל משעות הצהריים שורר גם אובך כבד בכל רחבי האזור.

בעקבות הרוחות העוצמתיות, נרשמו מספר אירועים חריגים. ברחוב הגליל התנתקה צלחת לווין מעל גג בניין ועמדה להתרסק על הולכי הרגל והמכוניות ברחוב. בעקבות שיתוף פעולה בין כוחות הכיבוי והחילוץ והשיטור העירוני, הורדה הצלחת לאחר מאמצים מרובים לקרקע, מבלי שיהיו נפגעים. נזק נגרם לאחת הדירות.

הרמזור בצומת ביג - קניון חוצות כרמיאל
הרמזור בצומת ביג – קניון חוצות כרמיאל

עצים וענפים רבים קרסו ברחבי העיר. ברחוב יסמין נפל עץ בגובה של יותר מעשרה מטרים סמוך למתחם בית הכנסת הגדול. אין נפגעים. למערכת זהר הצפון הגיעו עוד דיווחים על עצים וענפים שקרסו, כמו כן פחי אשפה וחפצים שונים שהועפו ממקומם וסיכנו אזרחים.

בצומת מרכז ביג וקניון חוצות כרמיאל נגרם נזק רב לאחד הרמזורים, אשר ניתק ממקומו מעוצמת הרוח וקיים חשש גדול לנפילתו על הרכבים החולפים. בכביש בוצעה חסימה חלקית של נתיבי התנועה, על מנת למנוע פגיעות מיותרות. אנשי חברת הרמזורים נקראו להגיע כדי לתקן את הבעיה.

עקב האובך הכבד שורר בכרמיאל זיהום אוויר ברמה חריגה הנחשבת מסוכנת לבריאות. במד"א המליצו לקשישים, נשים בהריון, חולי לב וחולים במחלות ריאה (אסטמה, COPD או בעיות בכלי הנשימה) לשהות בבתים עם חלונות מוגפים ולא לצאת החוצה.

בנוסף המליצו במד"א לציבור הרחב להימנע ככל האפשר מפעילות בחוץ.

 

 

כתבה מעניינת:

ניידת טיפול נמרץ מדא מד״א מגן דוד אדום אמבולנס

3 פצועים בתאונה באזור התעשייה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם נפגעו בתאונת דרכים שאירעה הבוקר (שישי, 11.6.2021) באזור התעשייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.