בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / סופת ״הוריקן״ במועצת העיר
מימין: רותם ינאי, עדי אלדר, רינה גרינברג, משה קונינסקי. צילומי ארכיון

סופת ״הוריקן״ במועצת העיר

שתפו

היחסים בין ראש העיר עדי אלדר וממלאת מקומו רינה גרינברג וחברי קואליציה נוספים עלו על שרטון, על רקע ניסיונו של אלדר לצרף את קונינסקי לשורות הקואליציה

מאת גיל דובריש

מתיחות קשה במיוחד בין ראש העיר עדי אלדר לממלאת מקומו רינה גרינברג וחברי קואליציה נוספים, על רקע רצונו של ראש העיר לצרף לשורות הקואליציה את משה קונינסקי וחברי סיעת האופוזיציה ״רק״.

בימים האחרונים נערכו פגישות בין עדי אלדר לבין חברי מועצה, במטרה לצבור תמיכה למהלך הזה, אבל הצעד נתקל בשלב זה בהתנגדות מצד גוש חוסם. בשלב זה כולל הגוש הזה את רינה גרינברג, ביחד עם ארבעה מחברי סיעת כרמיאל ביתנו ושלנו – הרשימה המשותפת של אלדר וגרינברג, אשר נראית היום מפולגת מתמיד וכן סגן ראש העיר רותם ינאי ושותפתו לסיעה וחברי מועצה נוספים. משמעות הדבר היא שבשלב זה, מתוך 17 חברי מועצה, ככל הנראה שאין רוב בטוח לצירופו של משה קונינסקי לקואליציה ויתכן שהמהלך יידחה עד אחרי ראש השנה ואולי אף מאוחר יותר.

זו אינה הפעם הראשונה שבה אלדר מנסה לצרף את קונינסקי ולהרחיב את שורות הקואליציה, בפעמים הקודמות טירפדו את המהלך חברי מועצה מתוך כרמיאל ביתנו ושלנו.

מקורות יודעי דבר מספרים כי במהלך השנה האחרונה חלה התרחקות בין עדי אלדר לרינה גרינברג, זאת על רקע חילוקי דעות בנושאים מקצועיים ופוליטיים. בין השניים שהתמודדו ביחד בבחירות לפני 4 שנים, היו לאחרונה עימותים ועושה רושם כי השותפות הפוליטית ביניהם עלתה על שרטון. השניים אומנם ממשיכים לשתף פעולה באופן מקצועי במסגרת עבודתם, אך במישור האישי חל ביניהם נתק כמעט מוחלט, מה שמזכיר במידה רבה את המצב לפני כ-9 שנים, אז הסתיים הנתק בפיטוריה של רינה בידי עדי. במקביל, נרשמה לאחרונה התקרבות בין רינה גרינברג ורותם ינאי, על רקע התנגדותם המשותפת לצירופו של קונינסקי לקואליציה. מקורביהם של גרינברג וינאי טוענים כי אלדר מנסה להכשיר את הקרקע לקראת הבחירות הבאות לראשות העיר, שיתקיימו בעוד כשנה וחודשיים ומתכוון בינתיים לחזק את קונינסקי, בו הוא רואה מועמד ראוי לראשות העיר בעתיד. ינאי גם מצהיר שיפרוש מהקואליציה אם המהלך של אלדר יתממש.

בשלב זה שורר ״ערפל קרב״ ולא ברור מתי תתקיים ישיבת מועצת העיר הקרובה והאם יועלה בה לדיון נושא צירוף סיעת ״רק״ לקואליציה. יתכן מאוד שבגלל החגים, לא תתקיים ישיבת מועצה לפני חודש נובמבר. בכל מקרה, לפי הלך הרוחות, נראה כי מועצת העיר מפולגת ומחולקת והמושגים קואליציה ואופוזיציה איבדו את המשמעות.

אין ספק כי המתיחות הרבה בתוך מועצת העיר נובעת ממהלכים שמתבצעים על רקע הבחירות הקרבות ובאות. במידה רבה, אפשר לנחש כי המהלכים מתחת לפני השטח, מסמנים את ״הגושים״ אשר יתמודדו ראש בראש בבחירות בסוף 2018.

מלשכת ראש העיר נמסר: ״מערכת היחסים עם רינה מקצועית וישנה הערכה הדדית, כמו כל מערכת יחסים יש עליות וירידות״.

כתבה מעניינת:

חזיזים צילום אילוסטרציה

מי משליך חזיזים בלילות ״ומקפיץ״ את התושבים בכרמיאל?

שתפותופעה חדשה-ישנה בעיר: בני נוער משליכים חזיזים, גורמים לבהלה בקרב תושבים ו״מקפיצים״ את כוחות הביטחון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.