כוחות משטרה מפזרים הפרות סדר בצפון. צילום דוברות המשטרה
כוחות משטרה מפזרים הפרות סדר בצפון. צילום דוברות המשטרה

סיכום אירועי הלילה: עשרות הפרות סדר, עצורים ונזקים כבדים

שתפו

 מערכת פורטל זהר.נט

לילה קשה באזור כרמיאל, הרבה הפרות סדר, נזקים ועצורים, אך לא היו נפגעים בנפש. במשך כל כל הלילה (בין שלישי לרביעי, 11.5-12.5) נשמעו קולות ירי ורעש באזור כרמיאל, כתוצאה מפעילות של כוחות מתוגברים של משטרה שנועדו לפזר את ההמון.

במהלך הלילה התרחשו הפרות סדר בעשרות מוקדים באזור, הובערו צמיגים וחפצים אחרים, הושלכו אבנים ונחסמו צירי תנועה. לאחר שעות רבות, פיזרו שוטרי המחוז הצפוני את כל המתפרעים והשיבו את הסדר. 151 חשודים נעצרו ומתוכם 66 חשודים יובאו היום לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

במג'ד אל כרום יידו מאות צעירים אבנים לעבר תחנת המשטרה, רכבי משטרה ניזוקו. בשלב מסויים ההמון ניסה לפרוץ לתוך התחנה, השוטרים ביצעו ירי באוויר שגרם לפורעים להימלט מהמקום. בהמשך נעצרו חשודים בהתפרעות.

בכפרי הסביבה היו התפרעויות רבות, אשר נבלמו על-ידי המשטרה, במטרה לשמור על ציר תנועה פנוי בכביש הראשי עכו כרמיאל. בדיר אל אסד פוזרו המפגינים באמצעים שונים, אחד מהם, צעיר בן 19 נפגע משאיפת עשן ופונה למיון בבית החולים בנהריה – ושוחרר בהמשך.

נזקים רבים נגרמו בצמתים מרכזיים, לתשתיות התחבורה כמו רמזורים ומעקות הפרדה. תושבים מדווחים כי לאורך כביש 85 יש סימנים רבים שנותרו כתוצאה משריפת צמיגים וחפצים נוספים על ציר התנועה.

דליקה ליד גבעת רם. צילום לפי סעיף 27א' בחוק זכויות יוצרים
דליקה ליד גבעת רם. צילום לפי סעיף 27א' בחוק זכויות יוצרים

במהלך הלילה היו מספר מוקדי שריפות באזור, בין השאר פרצה דליקה גדולה על צלע ההר סמוך לשכונת גבעת רם בכרמיאל, לא ברור האם מדובר בהצתה מכוונת או בנזק משני כתוצאה מהפעילות לפיזור הפגנות. השריפה התקרבה לקו הבתים, כוחות כיבוי רבים הגיעו למקום כדי להשתלט על האש. לא היו נפגעים.

אוטובוס בקו 262 מחיפה לכרמיאל הותקף ע"י המון זועם בצומת מכר. האוטובוס נרגם באבנים וחלונותיו נופצו. הנהג ברי סמואלס מכרמיאל גילה תושיה רבה ולמרות שנפצע באורח קל בידו מרסיסי זכוכית, המשיך בנסיעה עד לכרמיאל. למרבה המזל הנוסעים יצאו בשלום וללא פגע.

סמואלס מספר: "בצומת מכר התנפלו עלינו עשרות רעולי פנים ויידו אבנים משתלבות של מדרכות על האוטובוס. באותם רגעים ראיתי את המוות מול עיניי. הם היו עם מבט של רצח ושנאה בעיניים. אחת האבנים חלפה במרחק סנטימטר מראש שלי, נפגעתי מרסיסי זכוכיות. האדרנלין עבד שעות נוספות, חשבתי רק איך אני והנוסעים יוצאים מהמצב הזה, המשכתי עוד בנסיעה ועצרתי הרחק מהצומת כדי לבדוק את עצמי ואת הנוסעים ולוודא שאף אחד לא נפגע. התקשרתי למשטרה ולאגד. אחרי 15 דקות הבנתי שאף אחד לא יגיע כדי לעזור והמשכתי בנסיעה חזרה לכרמיאל. למזלי יצאתי משם ללא נפגעים, גם אני בסדר למרות פגיעה קלה, וגם הנוסעים לא נפגעו".

צפו בסרטון שצילם הנהג ברי סמואלס: 

משטרת ישראל שבה וקוראת "להורים, לגורמי החינוך, לראשי רשויות, למנהיגים, למנהיגי הדת לרסן את הצעירים ולפעול למניעת התנהגות בריונית ואלימה. ארועים אלימים אלו עלולים להביא לפגיעות בנפש ועשויים לפגוע במרקם היחסים הקיים בין האזרחים למשך זמן רב. משטרת ישראל תפעל בנחישות ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למצות את הדין עם מפרי הסדר".

 

לפני שאתם עוזבים היכנסו לקרוא:

כתבה מעניינת:

נס משמיים זאב קיסרי ניצל מהתרסקות מטוס. צילומים תיעוד מבצעי מד״א ואלכס הובר

זאב ניצל ממוות בהתרסקות מטוס: הזדקרנו ואז נפלנו

שתפוהנס משמיים של זאב קיסרי מכרמיאל ששרד התרסקות מטוס אולטרה לייט, בתאונה שבה קיפח את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.