בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / סיעת טב לכרמיאל למשרד הפנים: למנוע העלאת הארנונה
רותם ינאי 2018-06
רותם ינאי. צילום: רשימת טב לכרמיאל

סיעת טב לכרמיאל למשרד הפנים: למנוע העלאת הארנונה

שתפו

ראש הסיעה רותם ינאי: חוסר שקיפות, הנושא כלל לא הועלה לדיון ע״י ראש העיר. עיריית כרמיאל: האופוזיציה מנסה להטעות את התושבים

מאת גיל דובריש

סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה שלחה מכתב לשר הפנים ולממונה משרד הפנים במחוז צפון במטרה למנוע את ההעלאה בשיעור 2.58% בטענה כי היא מנוגדת לפקודת העיריות ולחוק.

החל מה-1 בינואר אנו משלמים 2.58% יותר בחשבון הארנונה במסגרת מה שמכונה ״הטייס האוטומטי״ – עדכון שנתי של צו המיסים באישור משרד הפנים וזאת בחישוב משוקלל הצמוד לעלייה בשכר במגזר הציבורי ולמדד המחירים לצרכן.

לדברי ראש סיעת טב לכרמיאל, ראש העיר משה קונינסקי בחר שלא להעלות את הנושא לדיון בישיבת מועצת העיר האחרונה באופן חסר תקדים. לדבריו, זהו ״מעשה חסר שקיפות ושאינו נובע ממנהל תקין, ולמרות הפצרותינו. ראש העיר בחר שלא להעלות להצבעה את צו המיסים 2020 במועצת עיר ולא לפרסם את צו המיסים לתושבים באתר העירייה ובכלל כמתחייב בחוק. זוהי הפעם הראשונה שצו מיסים אינו עולה לדיון במועצת עיר וזה משקף את המשך ההתנהלות הלא שקופה ואי העמידה של ראש העיר בהבטחותיו לתושבים״.

קיראו גם בפורטל זהר.נט:

עוד מציין ינאי שאת ״הטייס האוטומטי״ אמורות להפעיל רק רשויות מקומיות שגובות את המינימום האפשרי מהתושבים, 36 ש״ח למ"ר, בעוד שבכרמיאל המחיר למ״ר עומד על כ-44 שקלים לדבריו.

במקביל, מתכננת עיריית כרמיאל לחדש את סקר המדידות החדש שבמסגרתו יבוצעו מדידות בבתי מגורים בעיר. ההכנסות הצפויות בעקבות הסקר החדש כבר שולבו בהצעת התקציב לשנת 2020. לדברי ינאי, משרד הפנים אינו מחייב לבצע סקר נכסים. ״בשנת 2017 נעשה בעיר סקר נכסים והסיבה היחידה שהוא נעשה שוב הוא כנראה כדי לממן את עלויות השכר הגבוהות שנבעו מהתפקידים החדשים שנפתחו בעירייה בשנת 2019 ולפי השמועות עוד תפקידים שיפתחו בשנת 2020״ אומר ינאי.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״כרגיל, סיעת האופוזיציה המתמעטת בכלל ורותם ינאי בפרט מנסים כביכול להטעות את תושבי העיר בניסיונות המעוררים גיחוך בכדי לתפוס כותרות שהן בבחינת כלום ושום דבר…!

על פי חוק, הרשות אינה מחוייבת להביא לאישור מועצת עיר העיר את העדכון האוטומטי שהינו חובה ואחיד בכל הרשויות (גזור מנוסחת מדד). העדכון האוטומטי מפורסם במדיות השונות ופורסם בעת פרסום צו המיסים באתר העירייה ובמודעות העירייה.. כמו כן, הוא אף הוצג באופן שקוף בעת דיון בהצעת תקציב שוטף 2020 בוועדת כספים שחברי האופוזיציה לא טרחו להגיע. העירייה לשנת 2020 לא העלתה ארנונה מעבר לעדכון האוטומטי בלבד!

סקר מדידות במגורים לא בוצע בעיר באופן מקיף לפחות 15 שנה ולידיעתם של חברי האופוזיציה, הוא מהווה חלק ממדדי יעילות של משרד הפנים לבצע עדכון מדידות מעת לעת.

בקדנציה הקודמת! בשנים 2017-2018 החל תהליך לסקר מדידות עם קבלן שהעירייה החליטה בשלב מקדמי ביותר להפסיק את עבודתו וזאת בכדי לספק שירות אמין ומקצועי לתושביה. הרשות היום נתבעת בשל כך ע"י הקבלן שנבחר בזמנו בסך מיליון ש"ח״.

כתבה מעניינת:

שריפה ברחוב צהל כרמיאל

שריפה בבניין בכרמיאל: דיירים נפגעו משאיפת עשן

שתפומערכת פורטל זהר.נט צפו בווידאו: כוחות גדולים הוזעקו בעקבות השריפה בבניין המגורים: ארבעה בני אדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.