בית / חדשות / חדשות כרמיאל / סיעת מהפך במועצת העיר יוזמת התקנת תאורה סולרית במעברי החצייה
סיעת מהפך במועצת העיר יוזמת התקנת תאורה סולרית במעברי החצייה
מעבר חצייה בכרמיאל

סיעת מהפך במועצת העיר יוזמת התקנת תאורה סולרית במעברי החצייה

נציגי הסיעה ביקשו להעלות לסדר היום בישיבת המועצה תוכנית להגברת התאורה במעברים לשיפור הראות בשעות הלילה

מאת גיל דובריש

סיעת מהפך במועצת העיר יוזמת הצעה חדשה, להציב תאורה סולארית במעברי החצייה בכרמיאל, וכך לשפר את הראות של הנהגים בשעות הלילה.

ההצעה נשלחה לקראת ישיבת המועצה ביום רביעי בערב (אמש) במטרה להעלותה לסדר היום ע”י רותם בז’רנו, נציג סיעת האופוזיציה.

בהודעה שנשלחה ע”י הסיעה, מציין משה קונינסקי, יו”ר סיעת מהפך: “מספר הנפגעים בתאונות דרכים בכרמיאל עלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. ע”פ נתוני משרד התחבורה ועמותת אור ירוק, מספר הולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים בעיר הוכפל. כחלק משיפור הבטיחות בעיר

ובשם סיעת מהפך בכרמיאל אנו מבקשים להציג יוזמה חדשה, מעברים מוארים”.

לדברי קונינסקי, “כרמיאל שופעת בעצים שלמעשה חוסמים את תאורת הרחוב, דבר שגורם להצללה של מעברי החצייה בעיר. כמובן שאף אחד מאתנו לא יוותר על העצים הנ”ל. לכן אנו מציעים להציב פנסי לד סולאריים על גבי עמודי התמרור הקיימים בסמוך למעברי החצייה שמטרתם הארת המעברים בשעות החשכה”.

חברי הסיעה מדגישים את יתרונות התאורה הסולארית, בראש ובראשונה הפעלתם על מתח חשמל נמוך והיותם מבוססי אנרגיה ירוקה וחסכונית, וכן התקנה פשוטה וזולה יחסית. “אנו מציעים כי עיריית כרמיאל תקבל החלטה לבדוק את היתכנות היוזמה ותבצע את הרכבת התאורה הסולארית בהדרגה תוך 2-3 שנים במעברי החצייה בעיר. באפשרותנו להציב ללא עלות במעבר חצייה בעיר תאורה סולארית כפיילוט”, מסכמים בסיעת מהפך.

דוברת עיריית כרמיאל לביאה שלו-פישר מסרה כי “בהתאם לבדיקת גורמי המקצוע בעיריית כרמיאל אני מבקשת לציין כי למיטב ידיעתנו אין בכרמיאל מעברי חצייה המוסתרים על ידי עצים. יש מקומות בהם הצמחייה בערוגות הסמוכות למעברים, מסתירה את הולך הרגל, דבר זה אינו קשור לתאורה, אלא לגיזום קבוע. לצערי הפונים לא בדקו בטרם ציינו עובדות לא מדויקות. לידיעתך – עיריית כרמיאל הזמינה  כפיילוט, תאורה מיוחדת למעבר החצייה ליד  הכניסה לקניון לב כרמיאל. הבעיה שם היא לא  צמחייה ולא עצים, אלא מיקום וזוויות מיוחדות שיוצרות אפקט פיסיקלי מיוחד, שבעתיו הולך רגל לא נראה. הביצוע התעכב עקב אישורי חפירה ועבודה, שהעירייה צריכה לקבל ממשטרת כרמיאל. העבודה תבוצע במהלך החודש הקרוב. אם הפיילוט יצליח ויוכיח את עצמו נמליץ לעוד מקומות. בנוסף, למיטב ידיעתנו התאונות שהיו עם הולכי רגל בכרמיאל, כולן אירעו בשעות היום! וגם  במעבר הנדון התאונה שהיתה עם הולכת רגל, היתה באמצע היום ולא הייתה קשורה לנראות לקוייה בגלל תאורה או כדומה”.

שתפו

כתבה מעניינת:

חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable