בית / Uncategorized / סיפור העצמה נשית
חדשות כרמיאל

סיפור העצמה נשית

את מירב הכרתי במכון הלב בנהריה שם אני מטופלת מזה מספר שנים.. בכל הגעה למכון הלב נפעמתי מיכולותיה בארגון וניהול המקום תוך אמפתיה מלאה לכל מטופל ,למרות כמות האנשים הרבה והלחץ החיוך לא סר מפניה. היא מנהלת את המקום בנועם ובתקיפות, מדובר במחלקה לא קלה אותה מנהלת ביד רמה, כל כך התרשמתי שבביקורי האחרון במקום ביקשתי את רשותה לספר את סיפורה והיא הסכימה.

מירב סיפרה לי שבימים אלו היא סיימה להפיק סרט דוקומנטרי אשר מבוסס על תסריט שכתבה ויוצג בפסטיבל דוקו אביב. הסרט מספר על מאבקה בתדמית המזכירה בביה"ח נהריה, למעשה בכל מקום, כאשר עיקר המאבק הוא שינוי הגדרת התפקיד ממזכירה לרכזת נושא.

מירב בעלת תואר שני אשר מסיבות אישיות נאלצה להכיר את ביה"ח מקרוב, שם גמלה בליבה ההחלטה שהיא רוצה לעבוד בביה"ח מתוך רצון לגעת באנשים לשמוע את סיפוריהם ולעזור להם. מהמקום האישי הזה היא החליטה לצמוח ולהצמיח, לכל מקום שהיא הגיעה בנתה מקום תומך בכל מטופל.

לפני עבודתה במכון הלב, עבדה במחלקה האונקולוגית, שם שמעה סיפורי חיים, הכירה דמויות חזקות להשראה אשר התמודדו עם מחלה קשה  וסופניות בעוצמות שאינן ניתנות לתיאור, שם למדה להתמודד עם כאב והצלחה ,שם למדה את יכולותיה במתן תמיכה ועזרה במקומות שאנשים נמצאים בשפל של חייהם.

במקביל לעבודתה, מרצה בפני קבוצות של העצמה נשית ובכנסים, לכל מקום שמגיעה שואלים אותה במה את עוסקת? כשהיא משיבה "מזכירה"  מיד מסתכלים עליה מלמעלה ומקטינים את תפקידה,  התחושה שלא מעריכים אותה לפי עשייתה וכישוריה הרבים. למעשה תפקיד של מזכירה רפואית הוא ניהול אדמיניסטרטיבי הכולל בתוכו סמכויות רבות ונרחבות.

תחושה זו של ההתייחסות מקלת הראש בתפקידה הן מצד הרופאים והמנהלים והן מהציבור הרחב הביאה אותה לפתוח במאבק לשינוי הגדרת התפקיד ממזכירה רפואית לרכזת נושא, חברותיה המזכירות הרפואיות חששו להצטרף למאבקה המנהלים במקום התנגדו לשינוי, מירב לא ויתרה, התמונה המצורפת מראה שהצליחה במאבקה.

הסיפור הזה הביא אותה לכתוב תסריט ולהפיק סרט אשר עקרו הצגה של אישה חזקה שעמדה על דעותיה, השיגה הכרה במעמדה, מועצמת ראויה להערכה, כל זאת בחיוך ובנועם. מעתה היא לא מזכירה  אלא "רכזת נושא", נוגעת באנשים בדרכה המיוחדת, וכך נגעה גם בנשמתי…

להתראות

צאלה (:

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable