בית / חדשות / חדשות כרמיאל / סירחון ברחוב הפרחים
חדשות כרמיאל

סירחון ברחוב הפרחים

 דיירים באחד מבנייני המגורים ברחוב סובלים ממפגע תברואתי קשה שנוצר עקב סתימה בצנרת הביוב. הדיירים טוענים כי תאגיד עין כרמים מסרב לתקן את הבעיה, בתאגיד מנמקים ואומרים כי התקלה לא בתחום אחריותם

 מאת גיל דובריש

דיירים בבניין מגורים ברחוב הפרחים, סובלים תקופה ארוכה ממפגע תברואתי של ריחות רעים הנובעים מתקלה בצנרת הביוב. הם טוענים כי תאגיד המים מסרב לטפל בתקלה שנמצאת בחיבור של קו הביוב העירוני עם הקו המוליך לבניין.

בבניין בו מדובר מתגוררות 9 משפחות, ברוב הדירות חיים קשישים עולים, שאינם יודעים לאן לפנות כדי להתלונן. אחד הצעירים הבודדים שגר במקום, נתנאל, אומר כי התלונן בכל מהלך השנה האחרונה על הריח הרע. ״צריך לבוא לפה כדי להאמין. הסירחון כלכך חזק שמריחים אותו כבר מהכניסה לבניין ועד לכל הדירות הפונות לכיוון״ הוא אומר. ״יש ימים, בעיקר בחורף, שבגלל הגשמים כל הביוב צף מעל לאדמה ואנחנו נאלצים לסגור את החלונות, עד כדי כך חזק ריח הסירחון״.

לדברי נתנאל, ״פנינו לעירייה ולתאגיד עין כרמים, שם נאמר לנו שקיימת בעיה בקו הביוב של הבניין ולכן התיקון של הבעיה נמצא באחריותנו. קראנו 4 פעמים לאנשי מקצוע כדי שיטפלו בבעיה, בכל פעם גייסנו כמה מאות שקלים מהדייריםולאנשים כאן אין כסף, כולם גימלאים, אבל זה לא פתר את העניין. אנשי המקצוע אמרו לנו שמדובר בסתימה של הצנרת בחיבור בין הקו הראשי לבין הצנרת של הבניין ולכן זו בעיה שנמצאת באחריות תאגיד המים והביוב. הם מסרבים לתקן ומטילים את האחריות עלינו. מדובר בתקלה שהתיקון שלה יעלה אלפי שקלים, לאנשים המבוגרים שחיים כאן אין אפשרות לממן סכום כזה מכיסם, וזו כאמור, סתימה שנמצא בתחום אחריותו של התאגיד. אי אפשר להמשיך ולחיות כך״.

תגובת התאגיד: "מדובר בסתימה של קו ביוב פרטי, בעיה זו הובאה לידי התאגיד ואף טופלה בעבר. קבלן הביוב שטיפל בבעיה מספר פעמים, באופן פרטי, בדק את קו הביוב לאורכו וציין כי שוחת הביוב הציבורית שבאחריות עין כרמים תאגיד מים וביוב בע"מ, הינה נקייה מסתימות ואילו הסתימות ממגבונים ושומנים מקורן בקו העובר בשטח פרטי של התושבים. עוד מצא כי קו הביוב הפרטי ישן ורעוע ולכן הבעיה חוזרת ונשנית על כן קיים צורך בטיפול רחב יותר. מאחר ומדובר במפגע תברואתי, התאגיד יבצע פעולת תיקון ונטרול המפגע. ככל שהתושבים יבקשו להרחיב את הטיפול, יבחן התאגיד אפשרות לסיוע וחיוב התושבים בהתאם בכפוף לכללי תאגידי מים וביוב".

 

שתפו

כתבה מעניינת:

חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable