בית / Uncategorized / סמיילי

סמיילי

יש שני סוגים של אנשים. יש שנכנסים לאימון עם חיוך על הפנים ויש הנכנסים עם פנים נפולות. יש שהפעילות הגופנית היא חלק מאורח החיים שלהם ויש שעושים אותה מתוך הכרח. יש המכורים לה: לריצה, להזעה, לקושי, לדופק הנמרץ ויש המקבלים את העובדות האלו מתוך כניעה ואינוס.

חשוב לזכור, מתוך ניסיוני, המחייכים מצליחים יותר. אלו המחייכים, הנוקטים פני ‘סמיילי’, המתחברים לתהליך, יקצרו את הפירות. מדובר כאן בעניין אנדוקריני- רפואי. אלו המתאמנים מתוך הכרח, מתוך אינוס הרי שהם מפעילים בגופם את מנגנון ‘הדחק’. מנגנון הדחק הינו מנגנון שבעתו משתחרר ההורמון ששמו קורטיזול. זהו אחד ההורמונים הנוראיים ביותר לאלו המבקשים לרזות. הקורטיזול מוכר כ”הורמון הדחק”, היות שהוא משפיע על המטבוליזם בגוף, מעודד עליה ברמת הגלוקוז בדם, מסייע בפירוק של גליקוגן בכבד, מעלה לחץ דם ומפחית את תגובות מערכת החיסון, כל זאת כדי לאפשר לגוף האדם להתמודד בצורה יעילה יחסית עם מצבי דחק.

זהו, הבנתם! מי שמקבל את האימון הגופני ‘כגזירה’ מפריש קורטיזול. ואם יש קורטיזול, רמת הסוכר בדם עולה. רמת הסוכר בדם עולה, אנו נפריש גם אינסולין. הפרשה של אינסולין, תגרום לאחסון של שומן וכמובן לעיכוב של ירידה במשקל. המסקנה שלנו צריכה להיות, לא רק שצריך להיכנס לאימון מחויכים, משוחררים ורגועים. עלינו לאמץ אורח חיים של רוגע משך כל היום. הפחתה של דחק (סטרס), אי רוגז, נועם, סבלנות, הם כולם התנהגויות שעלינו לאמץ קודם כל בתרם נתחיל את הדיאטה שלנו.

ידוע כי לחלק מרצי המרתון יש קושי להיפטר ממעטה השומן סביב מותניהם. העובדה קשורה לכך שדווקא הם שמתאמנים קשה מדי והרבה מדי, ‘מקרינים’ למערכת העצבים שלהם סוג מסוים של ‘דחק’ מתמשך, הגורם להפרשה של קורטיזול ושל קושי לפרק שומנים.

לפני שאתם מתחילים דיאטה, בדקו את התנהלותכם היום יומית שלכם, בדקו את אורח החיים שלכם, הירגעו, הפחיתו מתחים, תפנו את מערכת העצבים שלכם לתהליך החדש לפניו אתם עומדים. נטרלו את הקורטיזול! ותתחילו להיכנס לאימון עם חיוך ענק. ההצלחה כבר תחכה לכם בהמשך הדרך.

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link