משה אלפנדרי דודי שבת 2019-02

סערת הנהגת ההורים: העירייה לא מכירה ביו״ר וסגנו

שתפו

יו״ר מועצת ההורים משה אלפנדרי טוען: העירייה מתעלמת לגמרי. בעירייה מבהירים: ההנהגה הנוכחית פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל

מאת גיל דובריש

הנהגת ההורים העירונית אינה זוכה להכרה רשמית של עיריית כרמיאל וזאת בטענה כי היא פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל של משרד החינוך. במועצת ההורים שנבחרה בתחילת שנת הלימודים טוענים כי בעירייה מתעלמים מקיומה של ההנהגה ולמעשה מונעים ממנה למלא את תפקידה.

כפי שפורסם לאחרונה בעיתון ובפורטל זהר הצפון, יו״ר הנהגת ההורים משה אלפנדרי ואחד מסגניו, דודי שבת, היו חברים ברשימת טב לכרמיאל בראשות רותם ינאי שהתמודדה בבחירות המקומיות. השניים לא נבחרו למועצת העיר. לאחר הבחירות לרשות המקומית, הם נבחרו לתפקידים בכירים במועצת ההורים – אך העירייה מסרבת להכיר בהם משום שהיו חברים ברשימה פוליטית. בחודשים האחרונים שורר נתק מוחלט בין העירייה לבין הנהגת ההורים.

יו״ר ההנהגה משה אלפנדרי, טוען: ״ישנם פרויקטים חשובים שאני רוצה לקדם אבל אין אפשרות לעשות זאת ללא שיתוף פעולה עם העירייה ומינהל החינוך. מדובר בין השאר בילדי כיתות גפן באורט כרמים ופרויקט בשם ׳נשק וסע׳ שאמור לתת מענה לפקקים בשעות הבוקר בכניסות לבתי הספר. מוזר שיש לי דלת פתוחה אצל מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד״ר אורנה שמחון – אבל בעירייה אין שום מענה. ראש העיר ׳מנפנף׳ אותי, פניתי אליו במייל ולא קיבלתי תשובה עד היום. הוא לא מוכן לדבר איתי ואסר על ראש מינהל החינוך לעבוד מולי.

הוא מוסיף ומציין כי ״חוזר מנכ״ל של משרד החינוך לא מחייב אותי, אני כפוף אך ורק ליו״ר מועצת ההורים הארצית ולא למשרד החינוך. מה עומד מאחורי השיקולים של העירייה, למה סגירת החשבונות הזו? מדובר בתפקיד בהתנדבות מלאה, 10 עד 14 שעות שבועיות שלי ושל כל אחד מסגניי. אני לא מחפש מלחמה. נכון, תמכתי ברותם ינאי והייתי ברשימה שלו אבל יש לנו ראש עיר אחד נבחר, זה ראש העיר שלי – ואעזור לו בכל מה שהוא צריך ממני. אני לא פועל לטובת הפוליטיקאים אלא לטובת התושבים״.

לדברי אלפנדרי, ״ישנו תקדים במחוז חיפה שבו משרד החינוך קבע כי אין התנגשות בין השתתפות בהנהגת ההורים וברשימה פוליטית בבחירות. ידוע לי כי גם עיריית כרמיאל פנתה אל משרד החינוך כדי לקבל הבהרות באשר לחוקיות בחירתי וקיבלה תשובה – אך אף גורם לא מוכן לחשוף את המידע הזה בפניי״.

מעיריית כרמיאל שללו את טענותיו של אלפנדרי על כך שמדובר בסגירת חשבונות פוליטית: ״אין מדובר בנושא אישי או פוליטי, האנשים המדוברים הינם ראויים ומתנדבים שנים רבות בהנהגות הורים אך זוהי חובתינו לפעול בהתאם להנחיות חוזר מנכ״ל. ראש העיר משה קונינסקי היה בעברו חבר בועדי הורים ומוקיר את פועלם וישמח לשתף פעולה עם כל ועד הורים שיפעל בהתאם לכללים״.

באשר לנושא חוקיות בחירתו של יו״ר ההנהגה בכרמיאל, מציינים בעירייה: ״בחוזר מנכ״ל משרד החינוך מספטמבר 2018 כתוב כי מי שהתמודד בבחירות למועצת הרשות כחבר ברשימה לא יכול להיות חבר בועד כיתה מכאן שאינו יכול להיות חבר בהנהגה בית סיפרית ומכאן שאינו יכול להיות חבר בהנהגה עירונית. בהנהגה העירונית הנוכחית ישנם שני חברים ביניהם יו״ר ההנהגה שהתמודדו ברשימה בבחירות האחרונות למועצת העיר מה שאומר שהנהגת ההורים הנוכחית פועלת בניגוד לחוזר מנכ״ל משרד החינוך. כל עוד ומשרד החינוך לא ישנה את חוזר מנכ״ל, הנחיות חוזר מנכ״ל מחייבות את העירייה והעומד בראשה״.

ממשרד החינוך נמסר: ״חוזר מנכ"ל בעניין הורים מכיר וחל רק על חברי ויושבי ראש ועד כיתתי ומוסדי״.

כתבה מעניינת:

אדם מבוגר אשפוז מאושפז בית חולים צילום אילוסטרציה דפוזיט פוטוס

עצוב: תושב כרמיאל נפטר במחלקת הקורונה בנהריה

שתפוהמנוח בן 83, שלא היה מחוסן בכלל, אושפז בערב ראש השנה, הונשם והורדם. מתחילת המשבר …


תגובה אחת

  1. מזכיר לי את.הקטע מהסרט "מאחורי הסורגים"

    "רוצים חרא?……. קחו חרא"!!

    מחשבתם לעצמכם ??

    רציתם?? קיבלתם !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.