סקר של אתר יד2: מאז המחאה החברתית שכר הדירה בכרמיאל התייקר

שתפו

מנתוני האתר, עולה כי משנת 2011 ועד השנה, שכר הדירה בכרמיאל לא רק שלא ירד, אלא התייקר, כמו גם בכל רחבי הארץ

מאת גיל דובריש

אז מה השתנה מאז המחאה החברתית? כולנו מרגישים שבטווח הארוך ובמבט של 4 שנים לאחור, זה לא ממש עזר. לא במוצרים הקטנים ולא בעיסקאות הגדולות, למשל נדל”ן. אתר יד2 השווה בין מחירי השכירות בשנת 2011, בטרם פרצה המחאה לבין המחירים כיום, 4 שנים אחרי. התוצאה לא מפתיעה – מחירי השכירות בכרמיאל, כמו גם בכל הארץ התייקר.

מהנתונים שפורסמו עולה, כי משנת 2011 ועד היום מחירי השכירות ברחבי הארץ עלו בעשרות אחוזים ביישובים רבים.

מצבנו בכרמיאל טוב יחסית לתל אביב ושאר היישובים, אבל גם כאן הורגשה ההתייקרות. שכירות ממוצעת לדירת 4 חדרים בכרמיאל עמדה בשנת 2011 על 2524 שקלים, כיום השכירות הממוצעת מגיעה ל-2647 שקלים, הבדל של 123 שקלים לחודש וכמעט 1500 שקלים בשנה. מדובר בשיעור התייקרות של 4.8% בכל מהלך התקופה הזו. נכון שלאחרונה ישנה תחושה שמחירי הנדל”ן בכרמיאל נמצאים בקיפאון, ובכלל זה גם מחירי השכירות, אבל בראייה לטווח של 4 השנים האחרונות, השוכרים כאן משלמים יותר.

יבין  גיל מור, מנכ”ל אתר יד2 מציין כי, “באתר יד 2 יש מאגר נתונים ענק, ואנחנו מנתחים אותו בכל רגע. מהסטטיסטיקות שלנו עולה כי מאמצי הממשלה מאז המחאה החברתית ועד היום לא עזרו ומחירי הדירות המשיכו וככל הנראה ימשיכו לעלות. במצב בו אין עלייה בהיצע ויש עלייה בביקוש המחירים לא יורדים, אלא רק עולים. רק אם הממשלה תגדיל את ההיצע קיים סיכוי שהמחירים ירדו. יש הרבה סיסמאות וכל שר אוצר מגיע עם אג’נדה משלו, אבל בסוף כולם זקוקים לנדל”ן ולפחות מהנתונים שלנו אנחנו לא רואים שמחירי השכירות ירדו במהלך השנים אלא בדיוק להפך”.

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.