בית / חדשות / חדשות משגב / עובדי SCD יצאו להפגין במחאה על המו”מ התקוע
חדשות כרמיאל
הפגנת עובדי SCD. צילום באדיבות דוברות ההסתדרות

עובדי SCD יצאו להפגין במחאה על המו”מ התקוע

הרקע לשביתה, שהחלה עוד ביום ראשון שעבר: מבוי סתום במו”מ להסדרת תנאי העובדים בהסכם קיבוצי. למעלה ממאה עובדים הפגינו השבוע מחוץ לשערי המפעל

מערכת זהר הצפון

נמשכת שביתת עובדי מפעל SCD במשגב. העובדים, שחדלו מעבודתם ביום ראשון שעבר, מוחים על המבוי הסתום וגרירת הרגליים מצד ההנהלה במו”מ להסכם קיבוצי ראשוני בחברה.

ביום ראשון הפגינו למעלה ממאה איש מול שערי המפעל וקראו להנהלת החברה לחדול בה מהתנהלותה ולקיים עמם מו”מ. אל ההפגנה הגיעו לאות סולידריות גם חברי ועדים ממפעלים אחרים במרחב כרמיאל כגון קליל וסייקלון.
החברה עוסקת בייצור מערכות אלקטרו-אופטיות (גלאי חישה) ומערכות לייזר לתעשייה הביטחונית ולשוק האזרחי. 50% מהמפעל מצוי בשליטת אלביט ו-50% בשליטת רפאל. כמנכ”ל החברה משמש ברוך גליק.
נזכיר עובדי SCD התאגדו בהסתדרות במהלך חודש יוני 2015. בפברואר 2016 הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה לאחר שההידברות בין הצדדים על הסכם שיסדיר את תנאי העסקת עובדי החברה, עלתה על שרטון. מאז לא חלה כל התקדמות בניהול המו”מ ואף להיפך.

יואב קליין, יו”ר ההסתדרות במרחב כרמיאל-משגב, שמלווה את העובדים, אמר: “עובדי SCD נותנים את כל כולם למען מקום העבודה אך בתמורה ההנהלה מפנה להם גב. מגיע להם הסכם קיבוצי שיסדיר וישפר את תנאי העסקתם. ההסתדרות תמשיך ותגבה את העובדים על כל צעדיהם”.

אלון ברקוביץ’, יו”ר ועד עובדי SCD: “אני שב וקורא להנהלת החברה להתעשת ולשבת עמנו באופן מיידי למו”מ לפתרון המחלוקות”.

שתפו

כתבה מעניינת:

כבאי שריפה לוטם צילום דוברות ככאות והצלה

השריפה ביישוב לוטם – הושגה שליטה באירוע

מערכת פורטל זהר.נט היום (ראשון) בשעות הצוהריים, פרצה שריפת חורש ביישוב לוטם. למקום הוזנקו חמישה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable