השבוע הותרה לפרסום פרשה בטחונית חמורה, שבה מעורב עורך-דין מהכפר בענה שליד כרמיאל. בחודש פברואר, נעצרו במבצע משותף של השב”כ, צה”ל ומשטרת ישראל, ארבעה תושבי שכם, חלקם עורכי דין במקצועם

עו”ד מהכפר בענה נעצר בחשד לסיוע לחמאס

שתפו
 
עורך הדין חבר על פי החשד לעורכי דין משכם כדי לסייע בהכוונת חמאס לקיום פעילות הארגון בבתי הכלא בישראל
 
השבוע הותרה לפרסום פרשה בטחונית חמורה, שבה מעורב עורך-דין מהכפר בענה שליד כרמיאל.
בחודש פברואר, נעצרו במבצע משותף של השב”כ, צה”ל ומשטרת ישראל, ארבעה תושבי שכם, חלקם עורכי דין במקצועם, וכן עורך דין ישראלי, תושב בענה כבן 40. בעת המעצר הוטל איפול מלא על פרטי הפרשה והיא הותרה לפרסום, כאמור, רק עתה, לאחר כחודשיים. חמשת העצורים פעלו על פי החשד בהכוונת חמאס לקיום פעילות הארגון בקרב אסירים בטחוניים הכלואים בבתי הכלא בישראל. וזאת, תוך ניצול זכויות היתר המוקנות להם נוכח מקצועם. עורך הדין הישראלי הוא חבר בלשכת עורכי הדין בישראל, העובד כשותפו של עורך-דין מהשטחים, ואחראי על הפעילות מול בתי כלא בישראל.
בחקירת השב”כ, התקבלו ראיות כי החמישה עסקו בקבלת אגרות ובהן מסרים מטעם גורמי חמאס הכלואים בישראל, ובהעברתם בין כלואים בבתי הכלא השונים, וכן בהעברת מסרים אל ומאת גורמי חמאס בשטחים וברצועת עזה. על פי הודאותיהם, פעילותם מומנה בידי בכירי חמאס ברצועה, אשר העבירו לידיהם סכומי כסף גדולים.
במהלך מעצרם של עורכי הדין נתפסו במשרדיהם חומרים, המעידים על מעורבות עמוקה בפעילות חמאס בבתי הכלא. בכלל זאת, נתפסו עשרות איגרות של חמאס, שהועברו בין הנהגת חמאס בכלא לבין גורמי חמאס שונים בשטחים וברצועה, ואיגרות מההנהגה בחו”ל לבכירי חמאס בכלא.
את העברת האיגרות אל הכלא וממנו עשו עורכי הדין, תוך ניצול תפקידם, ובמסגרת פגישות מקצועיות, לכאורה, שקיימו עם האסירים. העו”ד מבענה שימש, הלכה למעשה, כאיש קשר בין האסירים בבתי הכלא, לבין הפעילים באיו”ש וברצועה, וזאת, לאור יכולתו להיכנס לבתי הכלא בישראל, במסגרת תפקידו. במהלך מעצרו נתפסו ברשותו כספים רבים, בסכום כולל של כמיליון ש”ח.
מהחקירה עולה כי מפקדת חמאס בחו”ל עשתה שימוש בעורכי הדין כ”זרוע ארוכה” שלה, לצורך ניהול פעילות חמאס בבתי הכלא בישראל. כל זאת, תוך שימוש במוסד “סולידריות בינלאומית לזכויות אדם” בשכם, כמעטה לפעילותה.
אין זה המקרה הראשון בו מנצלים ארגוני טרור קשר בין עצורים ביטחוניים לבין עורכי דינם מישראל, לשם העברת מסרים וקידום פעילות.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *