עוז מנדלוביץ מהיישוב עצמון נהרג במבצע צוק איתן

שתפו

סמ”ר מנדלוביץ, לוחם גולני (21) נפל בקרב ברצועה. היה אמוק להשתחרר בעוד שמונה חודשים. אביו עופר לימד של”ח בביה”ס אורט כרמים

סמל ראשון עוז מנדלוביץ’, לוחם גולני בן 21 מהיישוב עצמון שליד משגב, נהרג ביום ראשון בפעילות צה”ל ברצועת עזה. סמ”ר מנדלוביץ’ הותיר אחריו הורים, עופר ואסנת, אחות בת 16 (בת) ואח בן 13 (רועי). הלוויתו תיערך ביום שני בבית העלמין במשגב.

מנדלוביץ ז”ל היה אמור להשתחרר בעוד 8 חודשים, בחודש מרץ 2015, רק לאחרונה הועלה בדרגה לסמל ראשון. אביו עופר, שירת גם הוא בחטיבת גולני בתפקיד מפקד פלוגה, ושימש במשך שנים מורה לשל”ח בביה”ס אורט כרמים בכרמיאל. לדבריו, קיננה בלבו תחושה רעה עם תחילת מבצע צוק איתן, וביום ראשון  שעבר ביקר את בנו באחד משטחי הכינוס של צה”ל ליד הרצועה. עופר סיפר כי היה עם בנו במשך שעה, ובסיום הפגישה חיבק אותו פעמיים ואמר לו “להתראות”. זו הייתה הפעם האחרונה שראה אותו בחיים. את השיחה הטלפונית האחרונה ניהל עוז ז”ל עם הוריו ביום רביעי, יממה לפני הכניסה הקרקעית לעזה.

דף הפייסבוק של עוז התמלא מאז הידיעה על מותו בהספדים ודברי פרידה של חברים ומכרים. אחד מהם, שחף כתב על קיר הפייסבוק של חברו ז”ל: “אני זוכר אותו כשהיינו ילדים קטנים באבטליון. ילד יפה עם חיוך ענק, צנוע ומעט ביישן… הצחוק שלך עוזי לא יוצא לי מהראש מאז ששמעתי שנפלת… צחוק מלא כנות וטוב לב. אני זוכר כשחזרתי שבת הבייתה מהטירונות בגולני ושאלת אותי מלא שאלות על איך זה להתגייס לקרבי. אני זוכר כמה הופתעתי לראות איך גדלת ונעשית גבר וכמה הרשימה אותי המוטיבציה שלך באותה שיחה. עוזי, הלכת עם האמת שלך ותכונותיך המדהימות. עכשיו הפכת לזיכרון מתוק. תהיה חזק שם למעלה. מתגעגעים- הילדים מאבטליון”…

חבר בשם עמית: “בחיים לא חשבתי שאני אצטרך להגיע לרגע כזה, רגע שבו אני צריך להיפרד מבן אדם שאיתו גדלתי, זה פשוט לא נתפס שאני כותב לך דבר כזה, שכולנו כותבים לך דברים כאלה. אני נזכר איך תמיד שהיינו משחקים כדורגל ביחד כולם היו מפחדים מהבעיטות החזקות שלך. תמיד היית בראש של לעשות כושר לקראת הצבא וכל הזמן התאמנת מי היה מאמין שככה זה יגמר. אח יקר תנוח על משכבך בשלום”.

יניב, חבר נוסף: “חבר יקר, אני עוד לא מאמין, וזה עוד לא נקלט! ולא נתפס המציאות הזאת שאתה כבר לא איתנו… ושאתה שומר עלינו רק מלמעלה עכשיו, אזכור אותך לנצח! את כל הדברים שעברנו ביחד במהלך החיים, אם זה הטיול המשוגע לכפר בלום שעשינו יחד, ושניווטת אותנו בלילה… ואת הספונטניות שלך פתאום ללכת עד לכינרת ב-12 בלילה, או את זה שהיית מכין אותי לבגרות כי הייתי תלמיד גרוע ולך תמיד היה כזה קל, ושהכנו את עצמו ביחד לקראת הצבא ועשינו ריצות בבקרים, ולא אשכח כאילו אתמול עשינו ביחד גיבוש צנחנים… איך הלכת לנו ככה ?! איך זה תמיד קורה לטובים?! ואני אלחם למענך, שאתה עכשיו שומר עלי מהשמיים! אזכור אותך לנצח חבר..אוהב אותך גיבור ישראל”.

יהי זכרו ברוך.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *