עונשי הרחקה כבדים לבכירים במועדון הכדורסל מכבי כרמיאל

שתפו

איגוד הכדורסל הרחיק מכל פעילות את מנכ”ל הקבוצה יוסי אסדו לשלושה חודשים ואת מנהל קבוצת הנוער דוד לוי לשלוש שנים. אסדו: נענשתי על לא עוול בכפי

מאת אמיר שיבי

עונשים כבדים וחסרי תקדים בקנה מידה מקומי, לבכירים במועדון הכדורסל מכבי כרמיאל. בוועדת המשמעת של איגוד הכדורסל הארצי, נקבע לפני כשבועיים, כי מנהל מחלקת הנוער של המועדון דוד לוי יורחק לשלוש שנים מכל פעילות, עד לחודש ינואר 2019. מנכ”ל המועדון יוסי אסדו הורחק מכל פעילות לשלושה חודשים, עד לחודש אפריל השנה.

השניים הורחקו בעקבות תלונה שהוגשה לאיגוד לפני כחודש ע”י קבוצת הפועל משגב על שיתוף שחקן שלא כדין, כחריג גיל בקבוצת ילדים א’ (כיתות ח’) של מכבי כרמיאל, המשחקת בליגה הלאומית. בכתב התביעה נטען, כי תאריך הלידה של אחד משחקני כרמיאל זויף על מנת שיוכל להשתתף במשחק.

לפני תחילת העונה איגוד הכדורסל הציע לכרמיאל ששובצה בליגה המחוזית בקבוצת הגיל המדוברת, לעלות לליגה הלאומית וכרמיאל הסכימה. בעקבות עליית הליגה נוצר מצב שבו שלושה משחקני הקבוצה אשר ערכו את כל אימוני ההכנה, לא יכלו לקחת חלק במשחקים מאחר ובליגה הלאומית לילדים א’ לא ניתן לשתף חריגי גיל, כלומר שחקנים בגיל מבוגר יותר. בכרמיאל רצו לחזור לליגה המחוזית ואף הגישו בקשה ברוח זו לאיגוד הכדורסל, אך נענו בשלילה ובתגובה נאמר להם שהם צריכים למצוא קבוצה שתחליף אותם בליגה הלאומית.

מנכ”ל כרמיאל יוסי אסדו היה מעט מופתע מהעונש שהיטל עליו האיגוד: “אדם שלא עשה כלום, הורחק. אני לא עשיתי כלום ונענשתי על לא עוול בכפי. אני לא ידעתי מה נעשה. אני סומך על העובדים שלי. הביאו לי מסמך וחתמתי עליו, לא שאלתי שאלות. אולי עכשיו אני כן אשאל. אני 25 שנה בכדורסל ואף פעם לא הורחקתי, ועכשיו גם על משהו שלא עשיתי”.

– אתה הולך לערער על העונש?

“אין עכשיו מה לעשות. אני אכבד את העונש וארצה אותו. אין לי מה לערער, באיגוד אמרו לי שאם אני ערער כנראה יחמירו עם העונש”.

יוסי הר אבן אשר מאמן את הקבוצה יצא זכאי מכל אשמה. המאמן הגיב על המקרה ואמר: “אני מאחל לכולם, גם לאלה שהתלוננו, רק דברים טובים. אנחנו רוצים לקדם את הילדים וזה מה שמעניין אותנו”.

מנהל מחלקת הנוער של כרמיאל, דוד לוי, סירב להגיב על הנושא.

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.