עורך דין לשון הרע צילום אילוסטרציה: LinkPower
צילום אילוסטרציה: LinkPower

עורך דין לשון הרע – מהם תפקידיו?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

בישראל, החוק קובע על איסור לשון הרע. העובר עבירה זו, שפגע במוניטין חיובי של אדם אחר, יהיה חייב לפצות אותו (בדרך כלל כספית), גם ללא חובת הוכחת הנזק. כך, אם אדם חש שדיבתו הוצאה ושמו הטוב או פרנסתו נפגעו בעקבות לשון הרע, יפנה אל עורך דין לשון הרע בכדי להגיש תלונה, לפתוח תיק ולהוכיח את חפותו. עורך הדין יבחן את מידת הכדאיות בהגשת תביעה שכזו, את הסיכוי לזכות בפיצוי ואת גובה הפיצוי.

באילו מקרים יוכל לסייע עורך דין לשון הרע

ראשית, נגדיר מהו לשון הרע. ובכן, זהו ביטוי המתכוון למצבים שבהם אדם מרגיש שפרנסתו או שמו הטוב נפגעו בעקבות הפצה של השמצות ושקרים. עורך דין לשון הרע ייכנס לפעולה בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • הוצאת דיבה במקום העבודה – לעתים קורה שאדם פוטר או חש שהמשרה שלו בסכנה, בשל שקרים ושמועות שהופצו בהקשרו במקום העבודה. במקרה זה, יוכל להגיש תביעת דיבה לבית הדין לענייני עבודה.
  • הוצאת דיבה במשפחה – ישנם מקרים בהם דיברתו של אדם הוצאה דווקא בתוך המשפחה; בין אם במסגרת הליכי גירושין לא נעימים, במלחמות על ירושה ועוד. במקרים אלו, תוגש תביעת לשון הרע לבית המשפט לענייני משפחה.
  • הוצאת דיבה בתקשורת – דיבתם של אנשים מוכרים ומפורסמים (לעתים גם אנונימיים יחסית), יוצאת לפעמים דווקא בתקשורת. בטלוויזיה, במגזינים ועיתונים, מקומונים, רדיו ובכלי התקשורת האחרים. במקרים אלו ניתן להגיש תביעה כנגד הגורם שפרסם את הידיעה.
  • הוצאת דיבה ברשת – במאה ה-21, בריונות ברשת ושיימינג ברשת החברתית הוא לא נדיר במיוחד. אך אל דאגה, בכל אלו ניתן לטפל בעזרתו של עורך דין מקצועי.

דיבתו של נותן שירותעורך דין לשון הרע ייצג גם נותני שירות ואנשי מקצוע שהוצאה דיבתם; רופאים, מתווכים, עורכי דין ועוד רבים.

כדי להגיע לאיש מקצוע מעולה יש להשקיע זמן בחיפושים

אם גם אתם מצאתם את עצמכם מתעוררים בוקר אחד כדי לגלות לפתע שהמוניטין שלכם נחרב לחלוטין, שמילים רעות שקשורות אליכם החלו להיזרק באוויר במקום העבודה, במשפחה, אפילו בין החברים – זה הרגע להתחיל לחפש עורך דין לשון הרע בלי להתמהמה! כוחן של מילים הוא רב, בעיקר כשמדובר במילים שליליות שעלולות לפגוע בכם. לכן, יש להקדים תרופה למכה ולפתוח בחיפושים אחר איש המקצוע הטוב ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם.

עורך דין שכזה יהיה קשוב ומבין, מכיל וסבלני. לצד אלו, הוא גם יחזיק בוותק וניסיון של שנים רבות בתחום, היכרות עם המערכת המשפטית וכל הדרכים הטובות והיעילות ביותר לרתום אותה לטובתכם. אל תוותרו על הזכויות שלכם ועל שמכם הטוב, תנו לעורך הדין המעולה שתבחרו לעשות הכל כדי להחזיר אתכם במהירות לשגרה ולנקות את המוניטין שלכם.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

עורך דין לקוח בית משפט תביעה צילום אילוסטרציה Freepik

שמירה על דיני עבודה

שתפודיני עבודה המחוקק קבע דיני עבודה רבים בכל מה שקשור להתנהלות של המעסיק ולמחויבות שלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.