עורך דין מעצרים צילום אילוסטרציה: LinkPower
צילום אילוסטרציה: LinkPower

עורך דין מעצרים – להשתמש בזכות הבסיסית שלכם

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

מהו מעצר? מדובר בהליך של כליאת אדם לצרכי חקירה, הימנעות משיבוש ההליכים מצידו או במקרים אחדים לשם שמירה על בטחונו שלו, של אדם אחר, הציבור או המדינה. חשוב לציין שהמעצר אינו כלי ענישה, אלא בסך הכל כלי שמסייע לרשויות למנוע סיכולי חקירה ואף לקבל מידע. עם זאת, המעצר הינו פגיעה בחופש התנועה והזכות לחירות, כך שיצירת קשר עם עורך דין מעצרים במידה ואדם מובל למעצר, הפכה לאחת הזכויות הבסיסיות שלו כעצור.

מתי עורך דין מעצרים נכנס לפעולה?

חשוב להבין שמשטרת ישראל לא יכולה פשוט לעצור כל אדם שנראה לה חשוד, ללא עילה כלשהי לעשות זאת.  עורך דין מעצרים שיחשוד שזהו המקרה, יעמוד איתן מול המערכת בכדי להוכיח את הכשל. אך ורק אם יש למשטרה חשד סביר שאדם עבר עבירה מסוג פשע או עוון, תוכל לעצור אותו, או כאשר מתקיים אחד התנאים הללו:

  • השוטר ראה בעצמו שהאדם עבר עבירה מסוימת או שלאחרונה עבר עבירה שכזו, והשוטר סבור בשל כך שהאדם עלול לסכן אחרים, את עצמו או את בטחון המדינה.
  • לשוטר יש בסיס חזק וסביר לחשוש שהחשוד לא יופיע להליכי החקירה.
  • לשוטר יש בסיס חזק וסביר לחשוש שהחשוד יסכן את בטחונו של אדם אחר, עצמו, הציבור או המדינה.
  • לשוטר יש בסיס חזק וסביר לחשוש שבמידה וישוחרר החשוד או לא יהיה עצור כלל, הדבר יביא לשיבוש ההליכים המשפטיים.
  • ישנו חשד שנעשתה עבירה שדינה מוות או מאסר עולם, עבירה על פי פקודת סמים מסוכנים, עבירת ביטחון, עבירת אלימות שנעשתה באכזריות או בשימוש בנשק קר או חם, עבירת אלימות בבן משפחה ועוד.
  • החשוד משוחרר בערבות והשוטר חושד (בבסיס סביר וחזק כמובן), שהוא מפר תנאי אחד או יותר מתנאי השחרור, או שהוא עומד לברוח מהדין.

אל עורך דין מעצרים יש לפנות ברגע שמתקבל הזימון למעצר. ככל שמחכים יותר עם הפנייה אליו, כך מקטינים את סיכוי ההצלחה בתיק ואת השחרור ממעצר עוד לפני שהגעתם לבית המשפט. לא משנה מהי הסיבה שבגינה זומנתם לחקירה, עם עורך הדין הנכון תוכלו להתמודד עם הסיטואציה הטראומטית על הצד הטוב ביותר!

מהם התפקידים שלו?

ובכן, עורך דין מעצרים יעניק לכם ייעוץ מקצועי בכל הנוגע לפעולות חקירה שונות כגון שחזור, עימותים, פוליגרף, מסדר זיהוי (שבו ישנה זכות לחשוד לבקש את נוכחותו של עורך הדין שלו במהלך המסדר), ועוד. עורך הדין יוודא שהחקירה מתקיימת "בגובה העיניים" של החשוד, כלומר בשפה שהוא מבין, מהן החשדות כלפיו ועוד. מעל לכל, עורך הדין יעשה הכל בכדי לקצר באופן משמעותי את הליך החקירה, כשהמטרה היא לשחרר את החשוד ממעצר כמה שיותר מהר.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

עורך דין לקוח בית משפט תביעה צילום אילוסטרציה Freepik

שמירה על דיני עבודה

שתפודיני עבודה המחוקק קבע דיני עבודה רבים בכל מה שקשור להתנהלות של המעסיק ולמחויבות שלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.