נביל גנדור עורך דין כרמיאל ארכיון
עו״ד נביל גנדור. צילום ארכיון

עו״ד נביל גנדור: הערבים בכרמיאל לא מעוניינים בתסיסת הרוחות

שתפו

עורך הדין מכרמיאל, תוקף ארגוני השמאל הפועלים לאחרונה בעיר: התנהגויות אומללות שרק יגרמו נזק בעתיד

מערכת זהר הצפון

עו"ד נביל גנדור מכרמיאל יוצא נגד ארגוני שמאל שמנסים לטענתו להתסיס את הרוחות בקרב התושבים בכרמיאל. גנדור טוען כי הפעילות המתבצעת לאחרונה ע״י פעילי שמאל אינה מקובלת עליו באופן אישי ואף בעיני רבים מתושבי העיר הערבים.

״הערבים הגרים בכרמיאל אינם מעוניינים בתסיסת רוחות משום שאין שום טעם לכך, שכן הם גרים בעיר כשאף אחד לא מונע מהם את איכות החיים שבה, ועל כך יעידו רבים״, אומר גנדור לזהר הצפון.

״קבוצה כלשהי מנסה לגייס את דעת התושבים בנושאים שאינם מעניינים אותם כלל וכלל ובהתנהגותם האחרונה וההצהרות הנשמעות בעיתונות הגיעו מים עד נפש. אומנם מטרתם של אותם פעילים הינה חיזוק שיתוף הפעולה ודו הקיום ואני בעד מטרה זו, אך הם עושים זאת בדרך שאינה דרך, חלק מהן פרובוקטיביות ופוגעות בדוהקיום, על כן איני יכול לתת יד להתנהגויות אומללות שרק יגרמו נזקים בעתיד״.

עוד הוסיף עורך הדין הוותיק, כי ״מתגבר אצלי החשש כי הפעילות מקבלת פן פוליטי ועל זה לא ארחיב. זה בעיני פסול לחלוטין. צעדים פרובוקטיביים מכל צד שהוא, מיותרים ורק מגבירים את השסע בין שני המגזרים״.

גנדור אומר כי התריע לא פעם ולא פעמיים בפני ארגוני שמאל אך אלה התעלמו ממנו. ״לדעתי הם לא אימצו עד היום גישה נכונה. חלק ניכר מתושבי כרמיאל מהמגזר, אינו משתף פעולה ואינו מעוניין בכך והניסיון הנואש להרחיב את המעגל מזמן לא צלח, על כן הדבר אינו מצדיק את כל התוכניות המוצעות או לפחות המועלות בעיתונות. כערבי תושב כרמיאל, אני קורא לכולם לאמץ יחס סובלני כלפי הזולת, לא לנקוט בצעדים פרובוקטיביים בעיני, למשל גם הצעת חוק המואזין זהו צעד פרובוקטיבי שאין לקבל אותו כלל וכלל, משום שאינו עומד בשום מבחן מוסרי, דתי ואף משפטי. יש מי שמנסה להעתיק הפעילות אשר נמצאת בעיר נצרת עילית לכרמיאל, דבר כזה לא יצליח במציאות מסיבה אחת פשוטה, כי אחוז הערבים בנצרת עילית הוא גבוה פי כמה מאחוז הערבים בכרמיאל. העיר כרמיאל מנוהלת בצורה תקינה בזכות כל אלה המנהלים אותה כולל ראש העיר ועוזריו. הרוב המוחץ מהמיגזר בא לכרמיאל בשל החיפוש הנואש לאיכות חיים גבוהה והרוב הזה אינו מעוניין בצעדים פרובוקטיביים ואף המסוכנים בעיני רבים״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …


2 תגובות

  1. דברים של טעם. אכן צודק גנדור והוא מבין היטב שלא יקום כאן בית ספר לא יהודי ולא מסגד וכן לא כנסיה. אם הוא מבין לרחשי הלב למה עלובי השמאל מלבים כאן אש?

  2. כרמיאלי

    אין מקום לגור יחד אנחנו לא גורים אצלכם אין שום סיבה שתבוא אלינו אין חיה כזאת דו קיום חלאס עם הסיסמאות שלכם וכל מי דחושב שהיה והיה דו קיום הרי הוא בעל פנטזיות …….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.