משה קונינסקי צילום ארכיון
משה קונינסקי. צילום ארכיון

עיריית כרמיאל החרימה דיון בכנסת בנושא צביון העיר: לא ניגרר לפוליטיקה מיותרת

שתפו

בוועדה לזכויות הילד דנו בהחלטת בית המשפט משבוע שעבר לדחות תביעת שני אחים ערבים הלומדים מחוץ לעיר שדרשו מימון הנסיעות לבית הספר. חברים בוועדה גינו את חוק הלאום עליו התבססה ההחלטה

מערכת פורטל זהר.נט

עיריית כרמיאל החליטה לא לשלוח נציג לדיון בכנסת שנגע בנושא צביונה היהודי של העיר.

לפני כשבוע הסיר בית המשפט בקריות את תביעתם של שני ילדים, אחים ערבים בני 12 ו-6 נגד עיריית כרמיאל, שטענו כי בגלל שאין מוסד חינוך ערבי בכרמיאל עליהם לנסוע ללימודים בבתי ספר מחוץ לעיר. הם דרשו החזר של הנסיעות ללימודים בסך 25,000 ש״ח. הרשם נימק בהחלטתו וקבע בין השאר כי הקמת בית ספר ערבי בעיר עלול לשנות את המאזן הדמוגרפי ולפגוע בצביונה של העיר.

הנושא עלה לדיון בוועדה לזכויות הילד בכנסת, בהשתתפות יו״ר הוועדה יוסף ג'בארין, ח"כ סעיד אלחרומי, ח"כ ע'דיר כמאל מריח, ח"כ וליד טאהא, ח"כ עופר כסיף, ח"כ תמר זנדברג, אביהם של שני התובעים הילדים, קאסם בכרי, עו״ד נדאר בכרי, נציגי משרד החינוך ומשרד המשפטים ועוד. חברי ועדה אחרים נעדרו מהישיבה.

עיריית כרמיאל כאמור בחרה להחרים את הדיון בוועדה לזכויות הילד, וראש העיר משה קונינסקי אף הודיע לנציג העירייה שהוזמן לדיון, שלא להשתתף בו.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט: 

חברים בוועדה גינו בישיבה את ההחלטה המתבססת על חוק הלאום תוך שהם מציינים כי ״מדובר בחוק גזעני הסותר ערכים דמוקרטיים כמו הזכות לשיוויון״. הם אמרו כי יש לבטל לאלתר את חוק הלאום. כמו כן ציינו בישיבה כי קיימת אפליה בין תלמידים חרדים המקבלים מימון נסיעות למוסדות מחוץ לעיר לעומת תלמידים ערבים.

מעיריית כרמיאל נמסר כי ״עיריית כרמיאל אינה צד בעניין ולא ניתן לגורמים פוליטים לגרור אותה. העירייה פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך ובית המשפט קיבל את עמדת העירייה. התוספת בפסיקת השופט בעניין חוק הלאום אינה קשורה לעירייה או לתביעה״.

פרסום ראשוני של הידיעה – באתר הקול היהודי

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.