עיריית כרמיאל חיצוני
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

עיריית כרמיאל צנחה במדד השקיפות של הרשויות

שתפו

בתוך שנה בלבד: כרמיאל ירדה מהצמרת למקום ה-35 במדד השקיפות של אתרי האינטרנט ברשויות. העירייה: לא משקף, נקים אתר חדש

מאת גיל דובריש

״צניחה חופשית״: עיריית כרמיאל ירדה מהמקומות הראשונים בארץ עד למקום ה-35 במדד שקיפות אתרי הרשויות בארץ לשנת 2022. כך עולה מפרסומים של עמותת שקיפות בינלאומית ישראל (שבי״ל).

זו השנה ה-14 שעמותת שבי״ל מפרסמת את מדד השקיפות, ולראשונה היא משתפת פעולה עם איגוד האינטרנט הישראלי.
במדד, הרחב והמקיף ביותר מאז החל להתפרסם נבדקו 115 קריטריונים שונים ב-121 רשויות מקומיות שמספר תושביהן עולה על 18,000 נפש.
הרשויות חולקו לחמש רמות, מ-A+ שהיא הרמה הגבוהה ביותר ועד לרמה D. כרמיאל דורגה בשנה החולפת ברמה C (כמעט טוב).

מה הקריטריונים שנבדקו

תכולת המדד כללה 115 קריטוריונים שנבדקו האם הופיעו באתרי הרשויות, ביניהם: פרטי ההתקשרות עם ראש העיר והרשות המקומית, ידידות הממשק למשתמש, מבקר הרשות, שקיפות בחוק חופש המידע, מענקים ותמיכות, שקיפות כללית, ישיבות מועצה, כספים – תקציב וארנונה, רכש – חוזים ומכרזים, כוח אדם – חוזים ומכרזים, רישוי עסקים, תכנון ובנייה, מיסע סביבתי, חברות עירוניות, הון אנושי בעיר, היערכות לחירום בעיר, ועוד.

הציונים

כרמיאל מדורגת ברמה C הלפני אחרונה, עם ציון משוקלל של 59% וקיבלה 66.5 מתוך 113 נקודות מקסימליות, מה שמציב אותה במקום ה-35 בארץ. מדובר בצניחה חדה לעומת מדד השקיפות לפני שנה, אז דורגה העירייה בצמרת הרשויות בארץ עם ציון מכובד של 85%.

המועצה האזורית משגב זוכה לציון 84 נקודות מתוך מקסימום של 111 נקודות אפשריות, מה שמציב אותה במקום ה-20 בארץ וברמת דירוג B.

ומה לגבי רשויות אחרות באזור? מעל כרמיאל מדורגות עיריית עכו שזוכה לציון המקסימלי – 113 נקודות מתוך 113 אפשריות. עפולה 112 נקודות, נהריה 105 נקודות, מעלות תרשיחא 99.5, מטה אשר 70.5.

מתחת לכרמיאל במדד אפשר למצוא את באזורנו את עראבה עם 39.5 נקודות, סכנין 32 וצפת 25.5.

מעיריית כרמיאל נמסר: ״ראש העיר משה קונינסקי, פועל מיום כניסתו לתפקיד להציג בשקיפות מלאה את פעילותה של העירייה בכל התחומים! ויעיד על כך הניקוד הגבוה – 86 שקיבלה העירייה בשנה החולפת״.

״לצערנו, הניקוד המדובר עתה אינו משקף את פעילותה של העירייה בנושא שקיפות לציבור ונובע מכך שבשנת 2022 נרכשה החברה שמפעילה את אתר העירייה ע"י חברה אחרת, וזו אף הפסיקה לתת את שירותיה לאתר, דבר שמנע עדכונים רבים ותוספות. בימים אלה מתקשרת העירייה עם חברה חדשה שזכתה בהקמת אתר העירייה ומקימה אתר חדש, נגיש, דינמי ועדכני״.

״אנו בטוחים כי בשנה הבאה נשוב להיות בין העיריות המובילות בתחום״.

קיראו על זה בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *