בית / חדשות / חדשות כרמיאל / עמותה חרדית ביקשה פטור מארנונה – וגרמה לסערה במועצת העיר
פנחס סירוקה רותם ינאי 2019-04

עמותה חרדית ביקשה פטור מארנונה – וגרמה לסערה במועצת העיר

נציג האופוזיציה רותם ינאי: העמותה לא שילמה ארנונה משנת 2015, איך בכלל דנים בעניין? סגן ראש העיר פנחס סירוקה בתגובה: השנאה מעבירה אותך על דעתך

מאת גיל דובריש

דיון בנושא הגשת פטור מתשלום ארנונה של עמותה חרדית גרם לסערה בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אמש (רביעי). במוקד הסערה עמד דיון במתן פטור מתשלום ארנונה לעמותת נהורא המפעילה פנימיה וישיבה במתחם מלון כלנית לשעבר בשדרות נשיאי ישראל. בעקבות טענות האופוזיציה, פרץ ויכוח קולני בין סגן ראש העיר פנחס סירוקה לבין יו״ר סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה, רותם ינאי, במהלכו היו חילופי דברים קשים בין השניים. סירוקה תקף את ינאי ואמר לו: ״השנאה מעבירה אותך על דעתך״. ינאי פנה אל סגן, קרא לו ״תתבייש לך״ וכינה אותו ״חצוף״ ו״כלומניק״.

כנסו לקרוא עוד בפורטל זהר הצפון:

הוויכוח בין השניים פרץ בעת דיון במועצה בו התבקשו חברי המליאה לאשר מתן פטור בגובה כשני שליש מתשלום הארנונה לעמותת נהורא. העמותה הגישה בקשה לקבלת הפטור ונמצא כי היא זכאית לכך בהתאם לקריטריונים של משרד הפנים. חברי האופוזיציה רותם ינאי וגיא מרציאנו טענו בדיון כי לפי הנתונים שהועברו אליהם, העמותה לא שילמה ארנונה מלאה מאז שנת 2015 ולמעשה חייבת לעירייה סכום של 122,862 שקלים.

לדברי ינאי, ״הם העלו בקשה לפטור מארנונה, איך דנים בעמותה כלשהי שבמשך 5 שנים לא משלמת ארנונה?״

במהלך הסערה קראה רינה גרינברג לעברו של סירוקה: ״אתה יודע שלעמותה הזו יש בעיות״. בשלב זה התערב ראש העיר משה קונינסקי ואמר: ״השניים שהיו סגנים מלינים על מה שהיה בתקופה שלהם״ בהתכוונו לגרינברג וינאי.

שתפו

כתבה מעניינת:

חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס …


תגובה אחת

  1. קובי בן דוד

    אין שייכות לעובדה ששני הסגנים לשעבר, מעלים נושא שהוא מלכחתחילה עבירה על היוק. אם העמותה לא שילמה את המוטל עליה, מנהליה נדרשים להיתבע בשמה. אם העירייה אינה תובעת, משמעה ליקוי בתיפקודה. מה זה משנה כרגע אם בקדנציה הקודמת נעברה העבירה, היא התגלתה היום, תתביו אותה כמו שהייתם נוהגים כלפי כל אזרח ועמותה אחרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable