בית / חדשות / חדשות כרמיאל / עמותת אור ירוק: מצאנו מפגעי בטיחות במדרכות בכרמיאל
חדשות כרמיאל

עמותת אור ירוק: מצאנו מפגעי בטיחות במדרכות בכרמיאל

מבדיקות שערכו מתנדבים מטעם העמותה, עולה כי חלק מהמדרכות לא עומדות בתקנים ומלאות בחסמים. העירייה: ״הליקויים שנמצאו יטופלו״

מאת גיל דובריש

בשנים האחרונות עולות עוד ועוד תלונות של הולכי רגל, שאינם מסוגלים ללכת על המדרכה מבלי לסכן את חייהם. המדרכות, כך אומרים התושבים, הפכו להיות מסלול נסיעה נוסף עבור אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים ממנועים, הוברבורדים ודומיהם, ויחד עם המכוניות החונות, הגזם שנערם והשלטים החוסמים כבר לא נשאר מקום להולכי הרגל.

בכדי לעצור תופעה זו, יצאו מתנדבי עמותת אור ירוק ביניהם חברי קבוצות הנוער לכבוד שניאור חשין, חונכי פר"ח ומתנדבים נוספים מכל רחבי הארץ, לבדוק את מצב המדרכות בלמעלה ממאה יישובים במטרה להתריע בפני הרשויות המקומיות במידה וישנה סכנה להולכי הרגל.

המתנדבים בדקו שני פרמטרים עיקריים: האם רוחב המדרכה הוא 130 ס"מ לפחות על פי תקן התכנון של משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה, והאם ישנם חסמים על המדרכה המפריעים להולכי הרגל. בין החסמים שנבדקו: פחי זבל החוסמים את המדרכות, מכוניות חונות על המדרכה, עמודי חשמל המוצבים באמצע המדרכה ואינם מאפשרים מעבר לעגלות ולבעלי מוגבלויות ועוד.

בין היישובים בהם נעשתה הבדיקה נכללה כרמיאל. התוצאה? לא חיובית במיוחד ותמוה במיוחד שמדובר בבדיקות ברחובות חדשים יחסית, שם אמורה להיות הקפדה רבה יותר מבחינה תכנונית. הרחובות בהם ערכו המתנדבים את הבדיקה ועמידותם בתקן רוחב המדרכה (130 ס"מ): ברחוב דרך השלום באחת מתוך שלוש מדידות שנעשו נמצא כי המדרכה אינה עומדת בתקן; ברחובות חטיבת עציוני ונתיב הל״ה בשתיים מתוך שלוש מדידות שנעשו נמצא כי המדרכה אינה עומדת בתקן; חסמים שנמצאו ברחובות השונים במרחב המוקצה להולכי הרגל: פחי זבל ומיחזורית.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "המדרכות נועדו לשמור על בטיחותם ונוחותם של הולכי הרגל. לא ייתכן כי הולכי הרגל, ביניהם קשישים, בעלי מוגבלויות וילדים, ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם. על הרשויות המקומיות לוודא כי המדרכות רחבות מספיק וחפות ממפגעים בכדי שהולכי הרגל יוכלו ללכת בהן בבטחה תוך שמירת הפרדתם מכלי הרכב בכביש".

תגובת העירייה: ״עיריית כרמיאל פועלת לשמירת בטיחותם של הולכי הרגל והליקויים שנמצאו יטופלו. חבל שעמותת אור ירוק בוחרת לפנות לתקשורת במקום לפנות לנציגי עיריית כרמיאל איתם מתקיים קשר רציף״.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable