עצוב, כמה שזה מחזק

שתפו

היי קוראים שלי.

היום אני רוצה לספר לכם על תום, שכועס על ההורים שהתגרשו, או יותר נכון על אבא שלו, שלא היה באפשרותו להיות שם בשביל תום ובעצם דרך הכעסים של תום, אני אספר על עצמי- כך שתום יבין שיש דברים יותר קשים בחיים.

תום, מעולם לא נפגשנו ואני מכירה אותך מתמונות ומסיפורים ובעיניי אתה בחור יפיפה וחכם שפשוט נקלע לתקופה בחיים שלא כל כך ידע איך להתמודד איתה. רציתי לספר לך שרוב חיי גדלתי בלי אבא ואבא שלי לא שילם לאמא שלי מזונות. לא כי נקלע לחובות ולא כי לא היה לו איפה  לגור, להפך – הוא אדם שככל הידוע לי נמצא במצב כלכלי גבוה, בעל נכסים. זו פשוט הייתה לדעתי האישית, מעין דרך לפגוע באמי. אז תום, גם אני גרושה ולי יש גרוש מקסים שהוא אבא פעיל לילדה שלי בצורה מדהימה, אבל לי יש מלאן חששות כלפי החיים, בגלל שחוויתי נטישה.

הפעם האחרונה שנפגשתי עם אבא שלי, היתה בחתונה של אחי הקטן והוא לא ידע מי אני… עמדתי ליד אמא שלי הוא ניגש לברך אותה, לחץ לי את היד ואמר נעים מאוד אני אבא של… ואני לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. חייכתי את החיוך הכובש שלי, לחצתי לו את היד, אמרתי: “מזל טוב ונעים מאוד… אני אורלי הבת שלך”.

אז כן תום לאבא שלך היו רגעים שהוא לא היה שם, אך מאז הוא רק מנסה לתקן – משהו שאבא שלי מעולם לא באמת ניסה. מי שגידל אותי בתור דמות אבהית זה אחי הבכור. תום, החיים לא קלים ומצפה לך דרך מלאת הפתעות, אלא שלך להבדיל ממני, כל עוד אבא שלך בחיים הוא יהיה שם כשתבוא לספר על החברה הראשונה, על הפרידה ממנה, על הסקס הראשון… כשתתגייס, כשתשתחרר, כשתהיה מלחמה הוא יגיע עד סוף העולם עם דברים לך ולחברים שלך, הוא ירקוד בחתונה שלך, יוביל אותך לחופה, ישחק עם הילדים שלך – ואני מקווה שאם תיפרדו שוב, זה יהיה רק בגלל סיבה טובה ולא דבר אחר.

לי לא היו כל מה שיהיה לך. אומרים שהזמן מרפא ואותי הוא ריפא בהחלט. אני אדם יותר שמח ושלם עם האני שלי, עם העבר שלי, ההווה, ומקווה להיות שלמה עם העתיד. אתה רק בן 17, קח את כל הרע שקרה לך בחיים, תביט אליו, תצרח עליו, תחבק אותו, תחשוב איזה תובנה אתה יכול לקחת לחיים. תחבק את אבא חזק בהזדמנות הראשונה שלך. נראה לי ששווה לך לסלוח, משהו שאני כבר לא אעשה. ותזכור תמיד שיש שם מישהו שעבר דברים הרבה יותר ממה שעבר עליך, תאמין לי זה עצוב, כמה שזה מחזק…

שלכם תמיד

אורלי דרור

[email protected]

כתבה מעניינת:

בשעה טובה לאייסל ושמעון: התחתנו בפארק הגליל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בני זוג תושבי כרמיאל אייסל חיימוב ושמעון הרוש, נישאו אמש (רביעי) בצל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.