אופנוע איחוד הצלה 2018-12 אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה. לתמונה אין קשר לכתבה

עקב חשש להתייבשות: קשיש מכרמיאל פונה לביה״ח

שתפו
מאת גיל דובריש
החום הקיצוני עשוי לסכן את האוכלוסיה המבוגרת ואוכלוסיית החולים הכרוניים הנמצאות בסיכון. קשיש תושב כרמיאל, פונה אתמול (ראשון) באמבולנס לבית החולים לאחר שחש ברע, עם חשש להתייבשות.
האיש המתין בשעת צוהריים על הספסל בתחנת איסוף של אגד ברחוב הברושים. כאשר האוטובוס הגיע לתחנה הנוסע מיהר בריצה לכיוונו, ככול הנראה מתוך חשש שיחמיץ אותו, אך נפל ומעד ברחוב. נוסעים שהיו בתחנה סייעו לאיש, הציעו לו להתפנות באמבולנס בשל מצבו, אך הוא סירב וביקש להמשיך בנסיעה באוטובוס. במהלך הנסיעה דובבו אותו נוסעים אחרים ברוסית כדי לברר את מצבו ולשאול לאן הוא נוסע.
האיש המבוגר, שהיה לדברי עדי ראיה, מעורפל למדי וסבל מתשישות, סיפר כי הוא אדם ערירי וכי הוא בדרכו בחזרה הביתה. כאשר ירד בתחנה הסמוכה לביתו, הוזמנו למקום כוחות שיטור עירוני וכן חובש איחוד הצלה אשר בדק את מצבו של הקשיש. לאחר שהתברר כי האיש סובל ממחלות רקע ועקב החשש מתסמינים של התייבשות בגלל החום הכבד ששרר בחוץ, הוזעק למקום אמבולנס של מד״א אשר פינה את האדם להמשך הטיפול וההשגחה הרפואית בבית החולים בנהריה.
אחד הנוסעים באוטובוס סיפר לנו: ״המקרה הזה מהווה דוגמה מדוע לא מומלץ לאנשים מבוגרים שנמצאים בסיכון לצאת  מהבית שלא לצורך בימים כאלה, בהם החום מגיע לשיאים קיצוניים״.

גם זה יעניין אתכם, היכנסו לכתבות:

כך תתנהגו בימי עומס חום קיצוני:

מומחים ממליצים לאוכלוסיית הקשישים ולמי שסובלים ממחלות רקע כרוניות על מספר כללי התנהגות בעת ימי החום הקיצוני:

  • שהיה בסביבה קרירה: הטמפרטורה הסביבתית המיטבית הינה בסביבות 24 מעלות. אם אין בבית מיזוג – רצוי לעבור לסביבה ממוזגת למשך שעתיים ביום לפחות (כגון באזורים ציבוריים ממוזגים).
  • שתייה מרובה, גם ללא תחושת צמא: יש לוודא כי הקשיש שותה במידה מספקת – נדרשות 8- 10 כוסות שתייה ליממה (למעט אם הרופא המטפל הנחה אחרת); השתיה המועדפת הינה מים, ויש להימנע ממשקאות ממותקים, מוגזים, עם קפאין או אלכוהוליים.
  • הימנעות ממאמץ בחום: יש לצמצם מאמץ בעת חום – ככל האפשר. בתנאי מאמץ נדרש לשתות יותר.
  • מצב כללי: במידה והתרשמתם משינוי במצב הערנות, בלבול או ירידה בתפקוד – שלא היו קודם לכן, או סימנים נוספים כגון חולשה קשה, סחרחורת, בחילות, חום – יש לפנות לטיפול רפואי, בחשש להתייבשות, תשישות חום או במקרים החמורים יותר – מכת חום.

 

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.