פואד ז״ל עם עדי אלדר, בעת ביקור בכרמיאל בתחילת המילניום. צילום ארכיון

פואד, הקשר הכרמיאלי

שתפו

נכון, האשימו אותו בפרשיית שוחד, אבל בכרמיאל תמיד ישמרו פינה חמה בלב לשר לשעבר, בנימין בן אליעזר, מידידיה ותומכיה הגדולים של העיר, שהלך השבוע לעולמו

מאת גיל דובריש

השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, שנפטר השבוע, סיים את חייו כשעננה כבדה רובצת על שמו וכשהוא ממתין להכרעת הדין במשפט שהתנהל כנגדו בגין שוחד ומרמה. אבל מעבר לחשדות הכבדים מולו, למרות הכל, בכרמיאל תמיד ישמרו פינה חמה בלב לפואד, אשר במשך שנים היה מחבריו הקרובים של ראש העיר עדי אלדר, קשרים שסייעו רבות לקידומה של העיר בתחומים שונים.

בהיותו שר השיכון והבינוי, בשתי קדנציותבאמצע שנות התשעים ובשנת 2000, סייע בן אליעזר לכרמיאל במספר נושאים: בין השאר הוא אישר הקמת גשר רחב שמחבר את שכונת גבעת רם עם העיר, גשר הנקרא כיום על-שמו של מוטה גור. הוא סייע לאלדר לטרפד את הקמת מלכת הקריות, איחוד של הקריות במפרץ חיפה אשר היה פוגע בקידומה של כרמיאל. כמו כן הוא מנע הקמת תחנת כוח של חברת חשמל באזור כרמיאל, אשר הייתה עלולה לגרום לעלייה דרסטית ברמת זיהום האוויר.

ראש העיר עדי אלדר שהיה חבר קרוב של פואד והשתתף בהלוויה ביום שלישי, מספר: ״בנימין בן אליעזר הלא הוא פואד, ראוי לכל המילים החמות שאמרו עליו מנהיגי המדינה. הוא היה איש שידע להיות חבר, ידע לסייע ולהושיט יד כשהיינו צריכים אותו. הדרכים שלנו נפגשו כשיצחק רבין ז״ל החליט שאני אהיה המועמד של מפלגת העבודה בבחירות למרכז השלטון המקומי, בשנת 1994. הוא ביקש מפואד להיות ראש המטה שלי בבחירות. פואד אז היה שר השיכון ואין לי ספק שהייתה לו יד ענקית בכך שנבחרתי לקדנציה הראשונה ליו״ר השלטון המקומי. הוא עבר את כל ראשי הערים בארץ, אחד אחד. צריך לזכור שהייתי אחרי קדנציה אחת בלבד בראשות העיר, ועדיין לא הייתי כלכך מוכר. הפכנו להיות חברים טוביםאני דוגל בעניין של הכרת הטוב, תמיד צריך לזכור את מי שעזרו לך״.

אלדר ניסה להשיב לפואד כגמולו, כאשר שימש בשנת 2002 כיו״ר מטה הבחירות שלו בהתמודדות מול עמרם מצנע על ראשות מפלגת העבודה. פואד הפסיד בתום אותו קמפיין.

הקשר של בן אליעזר לכרמיאל נמשך במשך שנים. ״הוא אהב את העיר, ביקר כאן לא מעט פעמים והשתתף באירועים של העיר, ימי עצמאות ופסטיבלים״ מספר אלדר. למרות הקשר האמיץ של השר לכרמיאל, הוא מעולם לא קיבל אזרחות כבוד של העיר. בשנים האחרונות התנתק הקשר בין אלדר לבין פואד, ״באופן טבעי״ לדברי אלדר. ״זהו יום עצוב, בנימין בן אליעזר היה מאותם אנשים בעלי לב חם שאהבו את כרמיאל. היה לי קשר אישי איתו, כמו גם עם רבין ז״ל. חבל שסיים את חייו בתוך עננה של חשדות. עדיין מוקדם לחשוב על דרך הנצחתו, ניתן לזמן לעבור ונשקול כיצד לעשות זאת״.

 

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

לראשונה מחודש מרץ: מעל 50 מאומתים לקורונה בכרמיאל

שתפומאת גיל דובריש קיראו עוד בפורטל זהר.נט: כל המופעים המרכזיים בפסטיבל 2021 מיוחד לפסטיבל: השיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.