בית / חדשות / פלילים ומשפט / פיצויים בסך למעלה מ-270 אלף ש״ח לתלמיד שנפצע
עורך דין רשאד סלים כרמיאל
עורך דין רשאד סלים

פיצויים בסך למעלה מ-270 אלף ש״ח לתלמיד שנפצע

שתפו

הפגיעה אירעה בזמן שהתלמיד התנדנד על משקוף שער כדורגל. הסכום נקבע בפשרה בין משרד החינוך והמועצה המקומית בענה לעורך הדין רשאד סלים מכרמיאל שייצג את התובע

מערכת פורטל זהר.נט

משרד החינוך ומועצה מקומית בענה חויבו לפצות תלמיד שנפצע בראשו מנפילה לאחר שהתנדנד על משקוף שער כדוררגל בחצר בית ספר בסכום של 271,663 ש״ח. כך נקבע בהסכם פשרה שהושג בין משרד עו"ד רשאד סלים מכרמיאל, בא כוחו של התלמיד ובין באי כוח משרד החינוך ומועצה מקומית בענה.

התאונה אירעה לפני כ-12 שנים, אז הילד היה תלמיד בכיתה ה'. הוא הגיע כמדי בוקר לבית הספר בשעה 7 וחצי לערך ויחד עם תלמידים נוספים החל לשחק ולהשתובב באין מפריע, מאחר שאין בשעות אלה מורים תורנים. בין השאר ניתלו התלמידים על משקוף שער כדורגל שהוצב בחצר בית הספר ותוך כדי כך, איבד הילד שליטה, נפל ונחבל בראשו.

שנים רבות לאחר התאונה החליט הילד באמצעות הוריו להגיש תביעה לבית המשפט מאחר ולטענתם, כתוצאה מהתאונה החמירה בעיית שמיעה שהייתה אצל התובע עוד קודם לתאונה.

תישארו מעודכנים:

באמצעות משרד עו"ד רשאד סלים מכרמיאל הוגשה תביעה לבית משפט השלום בקריות לפיצויים בגין נזקי גוף נגד משרד החינוך ונגד המועצה המקומית בענה. בכתב התביעה נטען כי משרד החינוך באמצעות בית הספר הפר את הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך שהיה בתוקף בשעת התאונה ולפיו חובה הייתה על בית הספר להציב בחצר מורה תורן או משגיח גם טרם תחילת הלימודים, ולמנוע מעשי שובבות ומשחקים מסוכנים של התלמידים. נגד המועצה המקומית נטען, והדבר נתמך בחוות דעת של מומחה בטיחות, כי הצבת שער הכדור רגל ממש בצמוד למדרגות שמסביב לחצר, עודדה את התלמידים והקלה עליהם לטפס על המשקוף ולהתנדנד. לתביעה צורפה גם חוות דעת של מומחה רפואי שקבע בי בעיית שמיעה שהייתה לתובע קודם לתאונה אכן החמירה בעטיה.

בין הצדדים התנהל הליך משפטי, ובסיומו בהמלצת בית המשפט הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה מבלי להודות באחריות, יפוצה התובע ע"י הנתבעות בסכום כולל של 271,663 ש״ח מעבר לסכומים ששולמו מכוח ביטוח תאונות תלמידים.

עו"ד סלים: ״תביעה נזיקית של תלמיד ניתן להגיש עד גיל 25 שנים ולעומת זאת תביעה מכוח חוק חובה ביטוח – בגין ביטוח תאונות תלמידים, ניתן להגיש עד גיל 21 שנים. עם זאת, איני ממליץ לתובעים לישון על זכויותיהם ולחכות עד תום תקופת ההתיישנות, כי אז הם מסתכנים בקשיים ראייתיים בהוכחת התביעה, ולעתים השתהותם יכולה להיות בעוכריהם. אנו שמחים שחרף השנים הרבות שחלפו מאז התאונה הוכחנו את נסיבותיה כמו גם אחריות הנתבעות והצלחנו להשיג לתובע פיצוי גבוה והולם״.

כתבה מעניינת:

בגלל שלא הכניסו את אחותו לביה״ס: תקף מנהל ומורה בתיכון בבענה

שתפוהמשטרה עצרה צעיר בן 21 מבענה בחשד כי ביצע תקיפה אלימה בתיכון בכפר מכיוון שאחותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.