פעיל במטה אלדר נתבע בגין הוצאת לשון הרע במערכת הבחירות ויפצה בסכום של 5000 שקלים

פעיל במטה אלדר נתבע בגין הוצאת לשון הרע במערכת הבחירות ויפצה בסכום של 5000 שקלים

שתפו

השבוע הסתיימה בהליך גישור תביעה שהוגשה בתקופת הבחירות המקומיות לפני למעלה משנה. בנוסף לפיצוי, יפרסם הנתבע שיוצג ע"י עו"ד אושרי שלוש (בתמונה) התנצלות בפייסבוק

 

השבוע, למעלה משנה מאז מערכת הבחירות הסוערת לראשות עיריית כרמיאל, הסתיימה בהליך גישור, תביעה להוצאת לשון הרע על סך 600,000 ש”ח, שהוגשה ע”י פעיל בחירות במטה של משה קונינסקי נגד פעיל בכיר במטה של ראש העיר עדי אלדר.

בית משפט השלום בחיפה, נתן השבוע תוקף של פסק דין להסכם הפשרה וסיכם כי הנתבע שיוצג ע”י עו”ד אושרי שלוש, ישלם לתובע פיצוי כספי בסך 5000 ש”ח – אותו יתרום לכל עמותה שימצא לנכון. כמו כן ידרש הנתבע לפרסם ברשת הפייסבוק התנצלות על הפרסומים שפירסם כנגד התובע.

במהלך הליך הגישור, התובע טען כי הנתבע, השמיץ אותו באמצעות רשת הפייסבוק. בא כוחו של הנתבע, עו”ד אושרי שלוש הביע השבוע שביעות רצון מההסדר שהושג בהליך הגישור ושקיבל השבוע תוקף של פסק דין ואמר: “התביעה שהוגשה ע”י התובע החלה בקול תרועה רמה הסתיימה כצפוי בקול ענות חלושה… וכי היא נועדה בסיכומו של דבר, להשתיק ולזרוע פחד במחנה של תומכי עדי אלדר כעשרה ימים טרם הבחירות”.

עו”ד שלוש הוסיף ואמר, “התובע ביקש  להתעשר על חשבון הנתבע ולהקטין את הנזק הכלכלי שנגרם לו בבחירות המקומיות, לאחר שתמך במועמד שלבסוף לא נבחר. לפיכך, בחר התובע לתבוע סכום מופרז ודמיוני על סך של 600,000 שקל ללא כל בסיס ואחיזה במציאות ויאלץ להסתפק ב-5000 ש”ח בלבד… ודי היה בכך בכדי להצביע על חוסר תום ליבו”.

כאמור, בתום הליך הגישור, שני הצדדים הודיעו לבית משפט השלום בחיפה, כי לאחר הליך גישור שנוהל בפני המגשר, הם הגיעו לכלל הסכם פשרה שקובע כי הנתבע יפרסם בנוסף לפיצוי הכספי, גם התנצלות ברשת הפייסבוק על הפרסומים בתקופת הבחירות.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *