בית / תרבות ופנאי / עושים תרבות / פפריקה, גולש ואופרטה עליזה
תיאטרון מוזיקלי הונגרי 2019-01

פפריקה, גולש ואופרטה עליזה

שתפו

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי יגיע למסע הופעות בישראל במהלכו יופיע גם בכרמיאל

מערכת זהר הצפון

ההונגרים הביאו לעולם את הפפריקה ואת הגולש, אבל גם תרבות עשירה במיוחד. בשבועות הקרובים יגיע התיאטרון המוזיקלי ההונגרי לסיבוב הופעות בכל רחבי ישראל, בין השאר גם בכרמיאל, עם האופרטה האהובה ומלאת שמחת החיים של פרנץ להאר ״האלמנה העליזה״.

האופרטה בניצוחו של המנצח פאל פרקש ובבימויו של מנהל התיאטרון המוזיקלי ההונגרי בוז'ו ג'וזף תעלה בהיכל התרבות בכרמיאל ביום שישי, 1.2.2019 בשעה 20:00 (כנסו אל לוח האירועים המלא של פורטל זהר הצפון).

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי The Hungarian Music Theatre מורכב ברובו מזמרי ורקדני האופרה הלאומית, כולל הסולנים המובילים. את המופע תלווה התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של  זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש.

"האלמנה העליזה", אופרטה ווינאית מאת פרנץ להאר (1905) היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

סיפור המחזה הוא על גורלה של מדינה ענייה  שבנקאי החצר הזקן שלה נושא לאשה את חנה, צעירה יפהפייה וחסרת פרוטה. מיד לאחר נישואיהם, מת הבנקאי ומוריש את כל רכושו לרעייתו, רכוש שמכיל את רוב משאבי המדינה. בכירי המדינה מוכנים לעשות הכל על מנת לעצור את הצעירה מלהינשא שוב ולהציל את כספי המדינה מידיה. למרבה המזל, האהבה שכובשת את כולם, למרות שהיא לא עוזרת לפתור את הדאגות, מובילה את הדמויות לסוף טוב דרך מוסיקה סוחפת, הרבה אי הבנות מלאות הומור וריקודים משעשעים.

משך המופע : שעתיים ,כולל הפסקה

ההצגות הינן בשפה הונגרית עם תרגום לעברית ורוסית.

מחיר הכרטיס : 215-329 ש"ח.

כתבה מעניינת:

פסטיבל מחול להקה צילום אלכס הובר 1152

ניפגש אחרי הקורונה: נדחה פסטיבל המחול

שתפומאת גיל דובריש צעד מתבקש מאליו בתקופה זו, על רקע המגבלות השונות בצל הקורונה: בעיריית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.