התפרעות סכנין צילום: דוברות משטרה 2018-07
צילום ארכיון: דוברות המשטרה

פצועים בהתפרעות המונית בסכנין

שתפו

כ-200 איש הגיעו לאתר הריסת מבנה לא חוקי, חלקם התפרע ויידה אבנים לעבר השוטרים

מערכת זהר הצפון

חמישה פצועים בהתפרעות המונית הבוקר (שני) בסכנין, דרומית לכרמיאל, בעת שמשטרת ישראל אבטחה אכיפת תכנון ובנייה וסייעה לביצוע צו הריסה למבנה לא חוקי שהוקם ואוכלס בסכנין.

מקים המבנה הבלתי חוקי, הקים מבנה דו קומתי על אדמה חקלאית שאינה מיועדת לבנייה ומבלי שקיבל היתרי בנייה כנדרש בחוק. בעקבות הוצאת צו בית משפט השלום, הגיע כוח משטרה ביחד עם נציגי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של משרד האוצר, כדי לבצע הריסה של המבנה הבלתי חוקי. בשעה שאנשי משרד האוצר ועובדי הקבלן ביצעו בפועל את הריסת המבנה, הגיעו למקום כ-200 מתושבי העיר, חלקם החלו להתפרע במקום וליידות אבנים לעבר השוטרים, וצעיר רכוב על טרקטורון אף ניסה לפרוץ חסימה שבוצעה על ידי המשטרה.

במהלך ההתפרעות בוצע שימוש באמצעים לפיזור המתפרעים. שני חשודים בהתפרעות נעצרו. גורמי רפואה דיווחו כי אישה אחת נפצעה באורח בינוני ו-4 נוספים נפצעו באורח קל. הם פונו לטיפול, נסיבות הפציעות מתוחקרות.

משטרת ישראל מדגישה כי היא ״תמשיך לפעול בנחישות כנגד פורעי חוק אלימים באשר הם, בין היתר באמצעות מעצרים ואמצעים לפיזור הפרות סדר. מנגד תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, אלימות כנגד שוטרים או אזרחים, התפרעויות בצירים ראשיים ופגיעה במרקם החיים התקין של אזרחי ישראל״.

כתבה מעניינת:

משטרה משטרת כרמיאל חיצוני

כרמיאל: צעיר נעצר בחשד שתקף את אחותו ההרה – ושוחרר

שתפוהחשוד בתקיפה האלימה על רקע סכסוך כספי במשפחה הכחיש את המעשה. המשטרה ממשיכה בחקירה מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.