פקקים איומים בצומת הכניסה המערבי לכרמיאל

שתפו

בשבוע האחרון שונו הסדרי התנועה בצומת עם הצבתם של רמזורים חדשים ותחילת העבודות על מסילת הרכבת. הנהגים עצבניים במיוחד: “לוקח שעה להגיע מגשר מוטה גור ועד ליציאה”. העבודות צפויות להימשך כשלושה חודשים

הנהגים בכרמיאל מתמודדים בשבוע האחרון עם פקקים ארוכים במיוחד ועומס תנועה גדול בצומת הכניסה המערבי של העיר בכל שעות היום.

בשבוע שעבר שונו בצומת הסדרי התנועה בעקבות הצבתם של רמזורים חדשים המשפיעים על המגיעים מכיוון עכו ועל אלה היוצאים לכיוון צפת. כמו כן מתקיימות במקום עבודות קדחתניות להקמת מסילת הרכבת החדשה בין כרמיאל ועכו, מה שיוצר עיכובים גדולים עבור הנהגים.

ביציאה מהעיר, הוקצה אחד משני הנתיבים הקיימים לטובת הפונים מזרחה (ימינה) לכיוון צפת, וכן הוצב רמזור במקום. כך נוצר מצב שהנהגים הפונים לכיוון מערב, לעכו, נאלצים להצטמצם וכל התנועה שמאלה מתנקזת לנתיב אחד בלבד, מה שיוצר עומס כבד מאוד בשעות הבוקר. מצד שני בוטלה הכניסה “החלקה” למגיעים מכיוון מערב ופונים לכרמיאל, ובמקום הוצב רמזור נוסף, כך שהתנועה נעצרת גם עבורם. התוצאה: פקק ארוך מכיוון אחיהוד במהלך כל שעות היום ובמיוחד אחרי הצהריים ולפנות ערב.
לכך יש להוסיף את העבודות בשטח שמבוצעות ע”י חברת נתיבי ישראל (לשעבר מע”צ) במסגרת פרוייקט הנחת מסילות הרכבת בין כרמיאל ועכו, עבודות שיימשכו בשלושת החודשים הקרובים, מה שמהווה מתכון בטוח לסיוט מתמשך בחום הקיץ.

אייל אחד הנהגים, תושב העיר העובד מחוץ לכרמיאל, סיפר כי “כבר בשעות הבוקר המוקדמות מצטבר פקק נוראי החל מגשר מוטה גור ליד גבעת רם ועד ליציאה מהעיר. לוקח לי שעה בדיוק רק כדי להגיע מהגשר ועד לכביש הראשי. זה לא אנושי. פשוט הזוי מה שקורה שם, זה משנה את כל התכנונים של יום העבודה, יש לקחת בחשבון עוד שעת נסיעה בדרך לעבודה – ועוד כמעט שעה בחזרה”.

דוד, נהג נוסף הסכים עם הקביעה והוסיף: “פקקים כאלה לא זכורים לי מעולם בכרמיאל. היציאה מהעיר אורכת שעה נוספת וגם החזרה אחרי הצהריים, ארוכה מתמיד. זה זמן ארוך ומיותר, אני לא יודע כמה זמן עוד יימשך הסיוט הזה”.

בין התושבים שפנו אלינו היו גם כאלה שהמליצו על פתרון חלקי למצוקה: לעקוף את הצומת הפקוק ובמקום לעבור דרכו, פשוט לצאת ולהיכנס דרך היציאה הראשית של כרמיאל, ליד מסוף התחבורה הציבורית. פתרון זה יאריך אומנם את הדרך במספר קילומטרים, אבל יחסוך דקות יקרות מזמן הנסיעה.

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.