רמת נבון בהקמה 2017-12
שכונת רמת נבון בהקמה. צילום ארכיון

פרויקט מחיר ״למתעכב״: דירות שווקו ללא היתרי בנייה

שתפו

57% מתוך 804 הדירות ששווקו בפרויקט מחיר למשתכן ברמת נבון בכרמיאל עדיין לא קיבלו היתר בניה. המשמעות: עיכוב באכלוס הדירות וכניסתם של דיירים לבתים החדשים

מערכת פורטל זהר.נט

למרות שעברו כ-4 שנים מאז המכרז האחרון של מחיר למשתכן בכרמיאל בדצמבר 2016, יותר ממחצית מהדירות ששווקו עדיין לא קיבלו היתר בניה. עד היום, מתוך 804 דירות ששווקו, 457 עדיין לא קיבלו היתר, מדובר בשיעור של 57%. כך פורסם באתר כלכליסט.

המשמעות מבחינת הקבלנים היא שהם אינם יכולים לאכלס את הדירות בפרויקט והדבר מתעכב את כניסתם של דיירים לבתים החדשים.
עוד פורסם בכלכליסט כי כרמיאל היא אחד היישובים האיטיים ביותר בארץ במתן היתר בניה לקבלנים בפרויקט מחיר למשתכן.

משך הזמן הממוצע להוצאת היתר בנייה בפרויקט מחיר למשתכן בכרמיאל מהרגע שהיזם זכה במכרז עומד על 37 חודשים. כלומר, יותר מ-3 שנים! לפי נתון זה כרמיאל מדורגת במקום השלישי בארץ כאשר רק קרית גת ומודיעין ״מקדימות״ אותה ואיטיות יותר ממנה במתן ההיתרים. הממוצע בארץ, אגב, עומד על 31 חודשים.

הוועדה המקומית היא האחראית על הוצאת היתרי הבנייה, כמו בכל רשות מקומית. לדברי גורמים בתחום, העיכובים נובעים מחוסר כוח אדם במחלקת ההנדסה של עיריית כרמיאל, שלא מספיקה לעמוד בקצב הגשת הבקשות להיתר בניה ובדיקת המגרשים איטית ומסורבלת.

מעיריית כרמיאל נמסר לנו: ״זמן הטיפול האמיתי בהיתרים למחיר למשתכן בכרמיאל הוא באופן יחסי מהקצרים ביחס לערים שנבדקו במאמר, משך הטיפול מושפע רבות מאופי הקרקע ומאיכות הצוות המקצועי המטפל בפרוייקט מטעם החברה. למרות המספר הקטן של אנשי מקצוע במינהל ההנדסה ובמחלקת הרישוי והפיקוח, הצוות מצליח להתמודד בהצלחה ובמקצועיות עם האתגרים הכרוכים בהוצאת היתרי בנייה לפרוייקטים המורכבים של מחיר למשתכן בכרמיאל… בחלק מהמקרים, מחיר המטרה הנמוך יחסית במחיר למשתכן לדירה גורם לניהול לא נכון של מהלכי התכנון והרישוי״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.