כפר הילדים פרס החינוך
צילום: החינוך ההתיישבותי

פרס הצטיינות לכפר הילדים: 86% מסיימים עם בגרות

שתפו

הפרס של מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ניתן לכפר הילדים בכרמיאל על קידום לימודי ומעורבות חברתית. מנהל הכפר אורן וזאנה: ״חותרים למצויינות״

מערכת פורטל זהר.נט

מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, אילנה נולמן, ויו"ר ועדת פרס החינוך במינהל, יוסי זגורי, העניקו את פרס החינוך לפנימייה המצטיינת לשנת תש"פ לכפר הילדים בכרמיאל. הפרס הוענק למנהל הכפר, אורן וזאנה, לרכזת החינוך, שושי פיטוסי, למנהל המפעל להכשרת ילדי ישראל ונציג הבעלות, משה דולב, ולהורי הבית. כפר הילדים בכרמיאל הוא הגדול ביותר בארץ עם 16 משפחתונים שבהם גדלים ומתחנכים 185 תלמידים, מגילאי יסודי ועד סיום התיכון.

הפרס היוקרתי הוענק לכפר על קידום לימודי ומעורבות חברתית, דאגה לאיכות החיים של התלמידים והצוות, טיפוח סביבתי, צמצום נשירה, שיתוף המשפחות בחיי הפנימייה ופיתוח מקצועי של הצוות. בנוסף לתעודת ההוקרה כלל הפרס מענק כספי של 10,000 ש״ח המיועד ליום גיבוש עבור הצוות במקום.

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך: "כפר הילדים בכרמיאל נמנה על האחוז העליון של מוסדות החינוך הפנימייתיים המצטיינים של המינהל בכל הארץ. מחנכי הפנימיה – מנהלים, מדריכים והורי הבית הם דמויות משמעותיות ומשפיעות שמלוות את התלמידים 'סביב השעון' ומובילות אותם להצלחה".

אורן וזאנה מנהל כפר הילדים כרמיאל: "הזכייה בפרס החינוך היא תוצאה של עשייה של צוות הכפר שמלווה את התלמידים באהבה רבה למיצוי יכולותיהם וכשרונותיהם תוך חתירה למצוינות. 86% מהתלמידים מסיימים עם תעודת בגרות וכל הבוגרים מתגייסים לשירות משמעותי. יחד, בתמיכת המינהל לחינוך התיישבותי וראש העיר כרמיאל, נמשיך להוביל את הכפר להישגים״.

מידי שנה בוחר המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך את מוסדות החינוך המצטיינים ביותר המייצגים עשיה חינוכית במיטבה. השנה נבחרו שלוש פנימיות מצטיינות: כפר הילדים בכרמיאל, הישיבה התיכונית אלוני הבשן ברמת הגולן וכפר הנוער לקציני ים בעכו.

כתבה מעניינת:

מבחן צילום אילוסטרציה

ציוני הבגרות בכרמיאל: ירידה מדאיגה במתמטיקה

שתפומגמת ירידה בציוני הבגרות של תלמידי העיר בשנת הלימודים תשע״ט (2019) שלפני הקורונה. הכרמיאלים מתחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.