מעיין הדר 2019-05
מעיין הדר. צילום מדף הפייסבוק

פרשת צו המניעה בעירייה – העובדת לא תפוטר

שתפו

בהסכמת באי הכוח של העובדת, מעיין הדר ושל עיריית כרמיאל, הוחלט על הישארותה במחלקת הדוברות עד להפרטה – ולאחר מכן העברתה לתפקיד הולם. השופטת: סבורים שהגשת הבקשה היתה מוצדקת ומאידך – סבורים שהנתבעת עשתה מאמצים להגיע לפשרה

מאת גיל דובריש

מעיין הדר, עובדת עיריית כרמיאל שהגישה צו מניעה זמני כנגד פיטוריה מהעירייה, לא תפוטר. כך סוכם היום בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה שדן היום (שלישי) בעניינה.

הדר ביקשה את צו המניעה בעקבות חשש לפיטוריה ממחלקת הדוברות בה היא מועסקת בתקופה האחרונה ובעקבות שימוע שבוצע לה לפני מספר חודשים. באת כוחה של התובעת ציינה בדיון: ״יש להתחשב במצב הנפשי הקשה אליו הגיעה המבקשת נוכח התנהלות קלוקלת של המשיבה (העירייה, ג.ד) ו/או מי מטעמה ונוכח כל הטיעונים הללו ניכר כי ראוי לפסוק הוצאות ראויות לתובעת״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט: 

בעירייה טענו כי הפיטורים לא עמדו על הפרק. באי כוחה של העירייה ציינו בתגובה: ״העירייה נהגה באורח רוח, הקשיבה לטיעוני התובעת. לאור הטיעונים הללו הוחלט לא על פיטורים, אלא על העברתה לתפקיד אחר. הציעו לה תפקיד שאותה היא דחתה, הציעו לה תפקיד אחד ואותו היא הסכימה לקבל… ניתן היה להגיע להסכמות לפני הבקשה, לא היה בה צורך. למעשה את אותו הדבר שהיא קיבלה כעת, לאחר כל הסאגה הזו היא יכלה לקבל קודם, מבלי לחשוף דברים על עברה, בלי לצאת לעיתונות ובלי לגרור את העירייה ואת עצמה להוצאות״.

שופטת בית הדין לעבודה איילת שומרוני-ברנשטיין הגיעה לכדי החלטה המוסכמת על כולם, לפיה הדר לא תפוטר וכל מסמך שיעסוק בפיטורים עתידיים יבוטל. כמו כן סוכם כי היא תמשיך לעבוד בתפקידה עם מלוא סמכויותיה עד למועד שבו תהיה התקשרות בין העירייה לבין גורם חיצוני בנושא שירותי הדוברות.

  • כנסו לסקר שלנו בסוף הכתבה וענו – מה דעתכם על החלטת בית הדין?

בהחלטת בית הדין לעבודה צויין כי כאשר יכנס לתפקידו ספק החוץ, תקבל מעיין הדר הודעה של שבועיים מראש לפחות. כל העובדים במחלקת הדוברות יועברו למחלקות ותפקידים אחרים כאשר הדר עצמה תועבר לתפקיד אחראית ניו-מדיה וסיוע בהפקת אירועים במרכז צעירים – בהיקף של 100% משרה. לפי המסוכם לא תחול הפחתה בשכרה ולא תהיה פגיעה בתנאי העסקתה ובכלל זה לא יחול שינוי בשעות עבודתה.

בית הדין חייב את העירייה בסכום של 2500 שקלים בגין הוצאות התובעת וציין: ״לקחנו בחשבון מחד שאנו סבורים שהגשת הבקשה היתה מוצדקת ומאידך – סבורים שהנתבעת אכן עשתה מאמצים להגיע עם התובעת לידי פשרה״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״בית המשפט פסק היום בהתאם להצעת העירייה כשקיבל את עמדתנו לשינוי מבנה הפעולה בדוברות ושאין בכוונתנו לפטר את העובדת. אנו מאחלים לעובדת בהצלחה בתפקידה החדש״.

באת כוחה של מעיין הדר רמזה בעקבות ההחלטה כי העניין לא תם והדגישה: ״על הפרק עומדת תביעה עיקרית שתידון בהמשך״.

[playbuzz-item item="a26e55d9-4626-4760-9380-d9946ea6d73b" wp-pb-id="365366"]

כתבה מעניינת:

משטרה משטרת כרמיאל חיצוני

כרמיאל: צעיר נעצר בחשד שתקף את אחותו ההרה – ושוחרר

שתפוהחשוד בתקיפה האלימה על רקע סכסוך כספי במשפחה הכחיש את המעשה. המשטרה ממשיכה בחקירה מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.