בית / חדשות / פלילים ומשפט / פרשת רצח רחל הלר: החשוד שהודה במעשה – שוחרר
רחל_הלר
רחל הלר

פרשת רצח רחל הלר: החשוד שהודה במעשה – שוחרר

כשבוע אחרי שהודה ברצח רחל הלר לפני 45 שנים, שוחרר החשוד במעשה – לאחר שנתגלו סתירות בגירסתו ולאחר שחזר בו מההודאה

מאת גיל דובריש
כשבוע אחרי שהתייצב תושב הכפר ראמה בן 70 בתחנת המשטרה בכרמיאל והודיע כי הוא זה שרצח את החיילת רחל הלר בשנת 1974 וכמו כן ביצע רצח נוסף בשנות השבעים, ישוחרר האיש לבית, וזאת לאחר שלא נמצאו ממצאים הקושרים אותו למקרים אלה.

כזכור, לפני כשבוע התייצב האיש בתחנת המשטרה בכרמיאל והודיע כי הוא הרוצח של רחל הלר – חיילת בת 19 מבת ים שגופתה נמצאה בחולות קיבוץ שדות ים באוקטובר 1974. פרשת הרצח של הלר עוררה סערה גדולה בארץ, לאחר שעמוס ברנס ז״ל, שהכיר את הלר היכרות שטחית נמצא אשם במשפט הרצח וזאת בקבות הודאתו בביצוע המעשה. במשפטו חזר ברנס וטען כי הוא חף מפשע וכי הודאתו נלקחה בכוח ולאחר עינויים בחקירה. רק לאחר ששהה במאסר במשך 8 וחצי שנים שוחרר ברנס לאחר שנמצאו טעויות ועיוותים בחקירת המשטרה. הוא נפטר בשנת 2011, לאחר שזוכה רשמית על-ידי המדינה. עד היום לא נמצא הרוצח האמיתי של רחל הלר.

בעקבות הודאתו בשבוע שעבר של תושב ראמה ברצח רחל הלר וברצח נוסף לכאורה, החלה המשטרה בבדיקה. מעצרו של האיש הוארך ע"י בית המשפט אשר הורה לערוך אבחון מקצועי, לצד חקירת גרסתו ע"י חוקרי היחידה המרכזית. במהלך החקירה, חזר בו החשוד מהודאתו, הוא סיפר כי הגיע לתחנת המשטרה בכרמיאל על מנת להתלונן נגד אחיו, אולם נמלך בדעתו ובדה מלבו את הסיפור לפיו ביצע שני מעשי רצח בשנות השבעים – וזאת כדי לברוח מביתו. החשוד נבדק במהלך השבוע בידי הפסיכיאטר המחוזי – אך עדיין לא התקבלו תוצאות הבדיקה. אחד מקרובי משפחתו של האיש ציין בראיון לתקשורת הארצית כי החשוד מוכר כנכה נפשית ונוטל תרופות פסיכיאטריות.
במקביל לגביית עדותו של החשוד, ביצעה המשטרה פעולות חקירה שגילו סתירות רבות בגירסתו של האיש. בתום בחינת גרסתו מול כלל הראיות הקיימות בתיק הרצח, הוחלט במשטרה לסיים את הבדיקה ולא לבקש הארכת מעצר נוספת. התיק יועבר בימים הקרובים לעיון והחלטת הפרקליטות, כמקובל.
שתפו

כתבה מעניינת:

נהג נהיגה 1184 copy צילום אילוסטרציה: Pixabay

נהג תחת השפעת אלכוהול והתנגש ברכב חונה

בדמו של הנהג, תושב כרמיאל בשנות השישים לחייו התגלה ריכוז אלכוהול הגבוה פי 5 מהמותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable