עונה מופלאה של מ.ס כרמיאל-צפת הביאה אותה, מחזור אחד לסיום ליגה א’, עד למעמד של השתתפות היסטורית בפלייאוף העליון

פתאום בתמונת הפלייאוף

שתפו

*

עונה מופלאה של מ.ס כרמיאל-צפת הביאה אותה, מחזור אחד לסיום ליגה א’, עד למעמד של השתתפות היסטורית בפלייאוף העליון

דווקא בשנה שאף אחד לא ספר אותה, מ.ס כרמיאל-צפת דוהרת לראשונה בתולדותיה לפלייאוף העליון. נכון, הדרך ללאומית עדיין רחוקה וכרוכה במאבקים מול קבוצות הצמרת בליגה (ואחר-כך, אם יעברו בשלום, לכרמיאלים צפויים משחקים קשים מול אלופת הפלייאוף במחוז דרום ומול המדורגת 14 בלאומית), אבל בכל מקרה, מדובר בהישג שיא חסר תקדים של הקבוצה.
לעומת התקציבים הגדולים של הפועל כפר סבא (שעלתה מזמן), טבריה, מגדל העמק ודליית אל כרמל, החניכים של יצחק בוזורגי עשו העונה עבודה מדהימה עם אחד התקציבים הנמוכים ביותר בקרב 16 קבוצות הליגה ובצניעות רבה התברגו בצמרת. היום, אחרי 29 מחזורים, כשרק משחק אחד נותר לסיום העונה הסדירה, מדורגת מ.ס במקום החמישי המוליך לפלייאוף, עם 48 נקודות, שלוש יותר מאשר להפועל הרצליה שנושפת אחריה, ובדיוק אותו מספר נקודות כמו דליה (מקום 4) ונקודה פחות ממגדל העמק (מקום 3). במחזור האחרון תתארח מ.ס אצל אסי גלבוע שאיבדה עניין בליגה וזקוקה לנקודה אחת בלבד כדי לעשות היסטוריה.
במשחקים האחרונים השיגה מ.ס שני נצחונות חשובים ברצף, האחד 0:1 משמעותי בבית מול עירוני טבריה, השניה בטבלה ובמשחק השני, עוד ניצחון 0:1 ביתי מול בית”ר נהריה, והופה, הקבוצה תפסה מקום בין 5 הראשונות בליגה. כרמיאל-צפת מציגה העונה מאזן סולידי עם 14 נצחונות, 6 תיקו ו-9 הפסדים, ויחס שערים חיובי 35-39.
זו העונה החמישית של הקבוצה המאוחדת, שנוצרה כתוצאה מהתמזגות בין בית”ר צפת מליגה א’ והפועל כרמיאל מליגה ב’, בתמיכתו ודחיפתו של סגן ראש העיר דאז, אורן מילשטיין, לקראת עונת 2009-10. בעונה הראשונה הצליחה הקבוצה להתגבר על חבלי הלידה ולהתבסס בליגה כשהיא מסיימת במקום התשיעי. בעונה שאחריה, 2010-11, סיימה הקבוצה במקום השישי, מקום אחד בלבד מהפלייאוף, אם כי במרחק גדול של 8 נקודות טבריה שהקדימה אותה. בשתי העונות שאחרי כן ניכרה ירידה ביכולת הקבוצה, והיא סיימה פעמיים במקום העשירי. העונה כאמור, אם לא יקרה משהו מיוחד, היא תחגוג לראשונה העפלה לפלייאוף העליון.
בקבוצה הרכב מצויין שמשלב ותיקים כמו הקפטן הבלתי נלאה אילן סויסה בן ה-39 שמשחק בקו האחורי אבל גם כחלוץ במקרה הצורך. עוד בחבורה המנוסה שנמצאת בסגל כבר שנים: אורן אידלמן (30), יוגב אלישע (27), סהר דהן (25), מידן שטיימברג (25), ולידם משולבים שחקנים צעירים יותר שהצטרפו לאחרונה לסגל.
עד כה התארים היחידים שבהם זכתה מ.ס היו תארי הקבוצה ההוגנת בליגה א’, מה שהיקנה לה כרטיס לטורנירים אירופאיים של אופ”א לקבוצות מליגות נמוכות בכל היבשת. הפעם, החליטו לעלות מדרגה ולהתמודד על תארים חשובים קצת יותר…

כתבה מעניינת:

איתי מגל מדיה הפועל עירוני כרמיאל

אחרי השוער: גם חלוץ קריית ים חתם בכרמיאל

שתפו מאת גיל דובריש הליגה בפתח ובהפועל עירוני כרמיאל ממשיכים להתחזק – עם רכש נוסף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *