זוג בית צילום אילוסטרציה Freepik
צילום אילוסטרציה Freepik

פתרונות מימון פיננסיים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

פתרונות מימון

הצורך בסכומי כסף גבוהים בצמתים שונים במהלך החיים, מדרבן את האזרחים לחפש פתרונות מימון כדי לקדם תהליכים מסוימים. לא אחת יש צורך בסכום כסף גדול כדי לשלם חוב, להעביר כסף לילדים למטרות מסוימות שהן חשובות מאד כמו ההון העצמי עבור רכישת דירה, או לכל מטרה אחרת. אם אין ברשותו של אדם זה חסכונות נזילים, אפשרות לקבל הלוואה בסכום משמעותי ממקום העבודה או ממקורות אחרים, הוא בוחן קבלת הלוואה מגורמים פיננסיים אחרים.

אחת האופציות היא לקבל הלוואת גישור על חשבון קופת גמל קיימת. סכום זה יוחזר במועד הפירעון ולאורך תקופה זו ישלם העמית ריבית בלבד. בנוסף לכך סכום הקרן ממשיך להצטבר עם השנים ולכן זוהי עסקה מעולה. אופציה מצוינת נוספת היא משכנתא הפוכה בנק טפחות אשר מאפשרת לבעלים של נכסים לקבל הלוואה על חשבון נכס זה. מדובר בשיטה מהפכנית שמאפשרת ליהנות מכל ההיבטים בעלי הנכס נשארים לגור בו, אך הם מקבלים מהבנק הלוואה שהיא נגזרת מהשווי שלו.

פתרונות מימון באמצעות הנכס הפרטי

שיטת פתרונות מימון באמצעות משכנתא הפוכה פועלת בכמה שלבים. בתחילת הדרך מגיע שמאי מקרקעין אל הנכס ובוחן את מצבו כדי להעניק לו את קביעת הערך הכספי שלו. בהתאם לגילו של בעל הנכס ולפרמטרים נוספים לשיקולו של הבנק, הלקוח יוכל לקבל הלוואה בסכום שהוא סביב % 30-20 מערכו של הנכס.

הערת אזהרה על הנכס

היתרון בשיטה זו של פתרונות מימון הוא בכך שבעל הנכס מוכר לבנק נתח מסוים של הדירה, אך הוא לא צריך לפנות אותה, אלא יוכל להמשיך ולגור בו לאורך כל חייו. הבנק מבטיח לעצמו את חלקו בנכס באמצעות הערת אזהרה בלשכת המקרקעין שבה רשום החלק היחסי שרכש הבנק.

בעל הנכס יגור בדירה עד יום מותו ואם מדובר בבני זוג, כאשר אחד מהם ילך לעולמו, בן הזוג השני ימשיך להתגורר בנכס עד מותו.

מימושו של הנכס

בשלב זה הבנק יציע את הנכס למכירה, זה תהליך שאורך כמה חודשים ואף שנה ובסופו של דבר הוא מוצא את הלקוחות הפוטנציאלים ונחתם הסכם מכר. הבנק מחזיר לעצמו את סכום ההלוואה בתוספת ריביות ועמלות, כפי שכתוב בחוזה בין הצדדים שנחתם בעת קבלת ההלוואה.

מכיוון שההלוואה היא רק חלק קטן מתוך ערכו הכללי של הבית, כל יתרת הכספים מועברת ליורשים שפרטיהם מופיעים בהסכם הראשוני.

יתרון של משכנתא הפוכה

בדרך זו בעל הנכס יכול לבצע בחייו את התוכניות הפיננסיות שלו שמצריכות תשלום של סכום כספי גבוה. בנוסף לכך הוא לא צריך למכור את הנכס שלו כדי שיהיה לו פתרונות מימון אפשריים, אלא נשאר לגור עד יום מותו בדירה האהובה עליו בסביבת המגורים שמועדפת עליו.

האופציה הזו מעניקה לו שקט נפשי כיון שהוא הצליח לבצע את כל התוכניות שלו והוא לא צריך עקב כך לשכור דירה בגיל מבוגר, דבר שהוא נוח פחות.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

עסקים איור. צילום: פוש דיגיטל

5 עצות שיעזרו להעמיד עסק חדש על הרגליים

שתפומערכת פורטל זהר.נט התקופה המאתגרת ביותר בניהול עסק זו התקופה של ההתבססות הראשונית. ברגע שעסק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.