צאו לי מהרחם!

שתפו

החיים שלי מחולקים ללפני ואחרי… לפני שהריתי והבאתי את בני בן ה-3.5 לעולם ואחרי שהוא נולד ונשם את נשימתו הראשונה מחוץ לרחמי. תקופת ההריון היא המשחק המקדים למה שבא אחר כך. לפני ההריון הייתי שירלי ההרפתקנית, זו שגומעת נופים, יעדים אקזוטיים בעולם, צונחת צניחות חופשיות וממריאה במצנחי רחיפה, עושה מה שבא לה במסגרת היכולות הכלכליות כמובן, עוברת דירות, ערים, קיבוצים. מבלה, מדלגת בין עבודות מתחומים שונים. מנסה את הכרך הגדול תל אביב ומשתקעת בסופו של יום בחיפה. כותבת, קוראת ומתכננת את הטיול הבא לחו”ל אם זה למוזמביק ודרום אפריקה, לאיי הפיליפינים, לתאילנד ונפאל, לניו זילנד ואוסטרליה בואכה הפסיפיק או סתם גיחה לירדן ולסיני הסמוכים.

הייתי מן שירלי כזו וגם היתה לי קרן נהדרת בקדמת המצח. קרן מבריקה כזו ובולטת שהנשים שטרם הרו נושאות בגאווה, אילו שטרם הביאו ילד לעולם ועדיף ילדים בריבוי, קרן מהודרת שסימנה אותי בריש גלי כאומרת – את שונה, את נון קונפורמיסטית, את לא בתלם, תתעוררי אישה, תגשימי את עצמך. הטיולים שלך נהדרים, הנופים מרהיבים, הכל טוב ויפה אבל את נרקבת, לא עשית שימוש עדיין במערכת הנשית המהוללת המעטרת את איזור חלצייך ועל כן את מוקצה. אוהבים אותך אבל את לא משלנו!

ויש היום את שירלי האמא של עופרי, מאושרת מאד שלא יובן אחרת, אבל זו שמוגדרת כאמא של עופרי, שמסתכלים עליה כבר באופן אחר, שווה לשאר הנשים האמהות, זו שמימשה את עצמה, זו שהגדירה את עצמה כאמא של עופרי, זו שהסביבה הגדירה אותה בנועם ובנינוחות כאמא של עופרי. זו שנדחקו לקרן זווית כל 20 שנותיה ועשייתה טרם היותה אמא, כשירלי בלבד. השתמשת במערכת הרבייה הנשית שלך ואת שווה בין שוות, תחזרי לקדמת השורה!

הקרן שעיטרה את מצחי נשרה, התנפצה על הקרקע היציבה שלרגליי ונעלמה. במקומה מעטרת את קדמת מצחי היום קרן קטנה הרבה יותר, נוצצת מעט פחות אבל עדיין קרן לכל דבר ועניין  – הקרן של הילד הנוסף, של האח או האחות של בני. הקרן ששואלת – מה קורה לך עכשיו? תתעוררי אישה? רק ילד אחד? הבן שלך יהיה בן יחיד? תביאי לו אח או אחות, מסכן. וזה רק קומץ קטן ביותר מההגיגים בנושא….

מדינת ישראל אינה מדינה נאורה כל עוד אמירות כגון אילו משוטטות להן בחופשיות במסדרונותיה. מדינת ישראל אינה מקום נוח לנשים שאינן נישאות (על מוסד הנישואין בטור נפרד), אינן מביאות לפחות 2-3 ילדים כדת וכדין תחת חופה וקידושין ומנהלות לכאורה משק בית מקובל.

מדינת ישראל בכל הנוגע לכך רחוקה מלהיות מערבית אלפי שנות אור.

אז הגשמתי את אימהותי ואני אכן מאושרת אבל עצוב לי. עצוב לי שככה נמדדת אישה, שזהו תנאי להיותה מוערכת. גם אם החברה מנסה להסתיר זאת ולקבל את החריג כהגדרתה, בחדרי חדרים ומנסיוני האישי הדברים אינם כך.

אני מכירה נשים רבות שאינן אמהות ולא השתמשו ברחמן להולדה מסיבות אילו ואחרות שלא צריכות לעניין אף אחד, שיכולות להיות סמל ומופת לאנושיות, אינטליגנציה, בגרות נפשית וערכית וחברות ולהפך.

אז אני שירלי גורן שלפני ושירלי גורן – אמא של עופרי שאחרי מבקשת מכם – צאו לי מהרחם! ולא, אינני מהפמיניסיטיות המוצהרות.

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.