Array
(
  [photographr] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גולדי אלון
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 5439
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => צופית גרנט - דלתות מסתובבות
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => צופית לוקחת אותנו למסע בזמן מגיל חמש וחצי ועד היום. איך ננטשה לאחר גירושיי הוריה באכזריות, איך החליטה לראשונה בגיל חמש וחצי שהדרך.. ראיון אישי עם גולדי אלון
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 69
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 1981
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 3955
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/09/--------.jpg
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => צופית לוקחת אותנו למסע בזמן מגיל חמש וחצי ועד היום. איך ננטשה לאחר גירושיי הוריה באכזריות, איך החליטה לראשונה בגיל חמש וחצי שהדרך.. ראיון אישי עם גולדי אלון
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => צופית גרנט - דלתות מסתובבות
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)
צופית גרנט - דלתות מסתובבות
צופית גרנט - דלתות מסתובבות

צופית גרנט – ראיון אישי וסיקור ההרצאה "דלתות מסתובבות"

שתפו

נכחתי בהרצאה שלא השאירה אותי אדישה לרגע, היו רגעים שבכיתי ואפילו עצרתי את עצמי מלפרוץ בבכי היסטרי. ברגעים אחרים התגלגלתי מצחוק ובשורה התחתונה פשוט הערצתי מרגע לרגע. צופית לוקחת אותנו למסע בזמן מגיל חמש וחצי ועד היום. איך ננטשה לאחר גירושיי הוריה באכזריות, איך החליטה לראשונה בגיל חמש וחצי שהדרך לשמור על עצמה היא פשוט להיות ילדה טובה שעוזרת . היא מספרת על איך עברה מפנימייה לפנימייה ב9 השנים הכי קשות בחייה. על התעללות מינית ועוד התעללות מינית ואיך לא ויתרה ותמיד מצאה נקודות אור גם ברגעים הכי קשים. צופית במהלך כל ההרצאה לא חוסכת בפרטים .הכנות המתפרצת והדרך שלה לשתף את הדברים הכי אישיים הכי קשים כל רגע מפתיעה מחדש. התקפי חרדה קשים ,אח עם סכיזופרניה , אמא שחלתה בסרטן ונפטרה לה בידיים . לב גדול שיודע לסלוח ומקור להשראה לחיים בריאים נטולי כעס והשלכות ילדות.

 ההרצאה שלך מכוונת להעצמה נשית או לכולם?  לאו דווקא רק לנשים , יש אלמנט של ההעצמה נשית כי בסופו של דבר אני אישה אבל זה לגמרי חזק מאוד גם לגברים. המון גברים באים להרצאה.
תאוריה וכלים הם שני דברים שונים . מה מיוחד בכלים שאת נותנת במהלך ההרצאה? פתיחות זה כלי, כנות זה כלי למשל מישהי שבאה עכשיו לאחר ההרצאה ואמרה לי שבזכותי היא הודתה גם בפני עצמה וגם בפני החברה שהבן שלה חולה בסכיזופרניה. להגיד לאנשים אני לא מוותרת על החירות להיות מה שאני רוצה אפילו במחיר שלא יאהבו אותי, זה כלי לחירות לחופש. אני חושבת שדרך הדוגמאות האישיות שלי אלא הכלים שאני יודעת לתת. אני יודעת לגרום לאנשים להבין שאתה בעצם סך כל החלקים שלך ובסך כל החלקים יש שברים ויש סדקים ולהבין שהשברים והסדקים אליהם בעצם נכנס האור זה כלי. אלו כלים של התגברות על משברים על פחדים, על כאב . אני חושבת שאני נותנת לאנשים את הכוח לבחור בעצמם. לא לקבל אישור על כל דבר מהחברה.
במהלך ההרצאה עשית לנו דוגמה קטנה מתוך הצגת היחיד שלך "נטשה" .לא יכולתי שלא לשים לב כמה ציניות יש בה. בעצם ההצגה מדברת על סטטוסים, מעמד ואיך אישה צריכה לנהוג עם בעלה,מה נכון ומה לא ומה החוקים . ידוע שהצלחה, כסף מעמד לא באמת קונים אושר בסופו של דבר וגם אנשים מצליחנים סובלים מדיכאונות וממחלות אחרות מה שמביא אותי לשאלה הבאה: האם לדעתך באופן כללי אנשים שיבחרו לעשות טוב בעולם לא לעצמם אלא יתנו משהו מעצמם לעולם האם זהו הסוד לאושר? נתינה? אני חושבת שלמסירות נפש יש הרבה מאוד כוח , זה מוציא אותך מההתעסקות האינסופית שלך בעצמך. מעבר לזה שהקהילה זקוקה לאיזון וזה בטח רק יעשה טוב אם יש לך כלים לעזור למישהו אחר שזקוק לכלים שלך. אז גם יעשה לך טוב וגם יעשה לו טוב.
דיברת בהרצאה על הלינץ' התקשורתי האכזרי והאלים שעברת בעקבות מעשה שעשית בתוכנית שהייתה לך "מילקשייק". איך ההרגשה לפרוץ את החומות ולראות את אותם האנשים שעשו לך לינץ מגיעים היום להרצאה שלך? אף פעם לא עניין אותי מה אנשים חושבים עליי, לא קראתי ביקורות או כתבות, עד היום לא קוראת עיתונים ,לא צופה בחדשות. מנותקת. זה לא מעניין אותי ולא מעסיק אותי.
אבל כן דיברת בכעס בהרצאה על הלינץ' שעברת? כן כי זה היה מאוד אלים, לא יודעת איך גופים גדולים בתקשורת נתנו גב לאלימות כזאת.

למידע על הרצאות  של צופית גרנט לחצו כאן

לדף הפייסבוק של צופית גרנט לחצו כאן

הרצאתה של צופית גרנט הובאה לכרמיאל ביוזמת לוי אורלי בת שבע, מנהלת המרכז לפיתוח קריירה הפועל בתוך מרכז צעירים כרמיאל. במרכז לפיתוח קריירה ניתן לבצע אבחון תעסוקתי מקצועי,ולקחת חלק בסדנאות קבוצתיות לפיתוח קריירה וליווי ואימון אישי ללימודים ולהתפתחות מקצועית.

מרכז צעירים כרמיאל מציע מגוון רחב של שירותים לתושבי העיר בגילאים 18-35. במרכז מתקיימים ייעוצים לחיילים משוחררים באשר לזכויותיהם, ייעוץ ללימודים, קבלת מידע על מלגות ופעילויות למשפחות צעירות – קורסי הכנה ללידה ועוד. 

לאתר מרכז הצעירים לחצו כאן

 

 

 

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *