בית / חדשות / חדשות כרמיאל / צו‭ ‬הפסקת‭ ‬עבודה‭ ‬מינהלי‭ ‬למפעילי‭ ‬המגרסה‭ ‬ברמת‭ ‬נבון
מגרסה רמת נבון 2018-09
צילום: אלכס הובר

צו‭ ‬הפסקת‭ ‬עבודה‭ ‬מינהלי‭ ‬למפעילי‭ ‬המגרסה‭ ‬ברמת‭ ‬נבון

השבוע הגיע מהנדס לאתר הבניה על מנת לבחון את הפתרונות שמציע הקבלן להמשך העבודה

מערכת זהר הצפון

בשבוע שעבר הוציאה ממלאת מקום ראש העיר רינה גרינברג, צו הפסקת עבודה מינהלי לחברה המפעילה את המגרסה בהר כרמי, זאת בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של תושבים בשכונת גבעת רם ורמת רבין, על גרימה לכאורה לנזק סביבתי ובריאותי. צו זה ניתן לאחר שב-1 לאוגוסט סירבה גרינברג לחדש למגרסה את רישיון העסק, שניתן עד אז בצווים זמניים של משרד התמ״ת.

מנוסח הצו עולה כי לקבלן היתה האפשרות לנקוט בצעדים שיפחיתו את המפגעים והנזק הסביבתי שנגרם לתושבי השכונות הסמוכות. לטענת גרינברג הקבלן לא עמד בדרישות ועל כן ננקט נגדו צעד נוסף זה. על ביצוע הצו מופקדים פקחי העירייה וכן שוטרי משטרת ישראל שעודכנו בנושא ויפעלו במידת הצורך על מנת לעצור את העבודות.

עבודות הבניה ברמת נבון (הר כרמי) החלו בשנת 2016 במטרה להכשיר קרקע להקמת שכונה חדשה בה עתידות להיבנות כ-2700 יחידות דיור. אלא שלמרות הכוונות הטובות, עבודות הבניה הפכו למטרד של ממש ולסכנה בריאותית לתושבים באיזור. תושבי רמת רבין וגבעת רם הם הסובלים העיקריים מהאבק הנישא באוויר אל בתיהם, וגורם להם מעבר לסכנה הבריאותית גם לנטל כלכלי הנובע מהפעלת מזגנים לניקוי האויר, מהצטברות בוץ במערכות המים, בקלקול מכשירי חשמל ובשימוש מוגבר במים לניקוי וסילוק האבק מבתיהם.

את העבודות ביצע קבלן תחת רישיונות זמניים שקיבל מהתמ״ת, אלא שבפברואר האחרון הודיע התמ״ת כי הוא איננו ממליץ עוד לחדש את ההיתרים, בשל הפרות ואי טיפול במפגעים. בשל כך, החלו תהליכים בין התמ״ת, מחלקת רישוי עסקים בעיר וגורמים נוספים, נערך שימוע לקבלן, וכך גם הגיע הנושא לפתחה של גרינברג שפעלה בנושא, וכעת ממשיכה טיפול זה באמצעות הצו האחרון שהוציאה.

רינה גרינברג: ״הוצאתי צו הפסקת עבודה מינהלי מיידי ואגיע גם בעצמי עם פקחים לוודא שהדבר נאכף. אני מקווה שהקבלן ילמד לכבד את החוק ואת תושבי העיר וימצא את הדרכים להפחית את המפגעים שהוא יוצר. אם לא כך, נדאג שיוחלף או יסולק מכרמיאל. אני מקווה שהצו הנוכחי שניתן יאפשר לתושבי השכונות באיזור לחזור לקיים אורח חיים נורמלי ונקי ממפגעים״.

ביום ראשון האחרון הגיע המהנדס יוסי קליק, בשליחותה של גרינברג, אל המגרסה בהר כרמי על מנת לבחון את הפתרונות אותם מציע הקבלן למניעת מפגעי האבק שפגעו סביבתית ובריאותית בתושבי האזור. קליק יפרסם בשבועות הקרובים דו״ח ובו מסקנותיו לגבי המשך פעילות המגרסה במיקום שונה או בנקיטת אמצעים שיאפשרו שמירה על איכות חייהם של תושבי הסביבה.

 

לדיווחים וחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

חיפושים אחרי נעדר מכרמיאל

מערכת זהר.נט תחנת המשטרה בכרמיאל מבצעת חיפושים נרחבים אחרי נעדר תושב העיר, העונה לשם נועם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable