בית / קהילה / אנשים / צלם האופנה של הסלבס והדוגמן עידו אלקסלסי: ״גם בכרמיאל יש הומואים בארון, ולא רק בת״א״
עידן אלקסלסי
עידן אלקסלסי (מיוצג ע״י סוכנות שרון אייג'נסי)

צלם האופנה של הסלבס והדוגמן עידו אלקסלסי: ״גם בכרמיאל יש הומואים בארון, ולא רק בת״א״

שתפו

נתן חביב כתב צעירים פורטל זהר.נטנתן חביב, כותב / תסריטאי

מוזמנים להיכנס אל האינסטגרם שלי ולדף הפייסבוק

מייל : 0523294615a@gmail.com

ממילאנו ל-TLV, צלם האופנה והפרנטור שעזב את בירת העיצוב העולמי כדי להגשים את חלומו הציוני "עידו ובזמנו". ראיון בלעדי לפורטל זהר.נט

כשישבתי עם צלם האופנה של הסלבס והדוגמן עידו אלקסלסי לשיחה בבית הקפה בתל אביב, אין ספק שהמון שאלות התרוצצו בראשי והסקרנות רק גברה בי לשאול עוד ועוד שאלות . וככל שעבר הזמן הריאיון עם עידו אלקסלסי נהיה יותר מרתק.

עידו אלקסלסי נולד ב-1991 בקיבוץ גלגל בבקעת הירדן. כיום הוא עובד במשרד פרסום כמנהל פרויקטים, דוגמן וצלם.

– מתי הגיע הזמן שהבנת שאתה רוצה להיות צלם אופנה ?

״תמיד רציתי לעבוד בתחום האופנה. כשהייתי צעיר רציתי להיות מעצב שיער ואופנה, אבל אחרי שהתחלתי לצלם את החברים שלי הבנתי שצילום זה התחום שלי״.

עידן אלקסלסי
עידן אלקסלסי

– ומה עשית בצה"ל ?

״בצבא שירתי כסמ"ל צלפים בגולני״.

– איך ההורים הגיבו על היציאה שלך מהארון?

״גדלתי בהכחשה. האזור שבאתי ונולדתי ממנו, אזור הדרום, אפשר לומר פרימיטיביים. גדלתי עם ארבעה אחים. והצורך שבי לעורר מודעות לקבלת השונה וההכרה הוא גדול בעקבות מה שחוויתי. וכן, אפשר לומר שבהתחלה היה קשה להורי לקבל שאני הומו. תראה, אני מאמין שגם באזור שלכם, אזור הצפון יש אנשים בארון ולא רק בתל אביב״.

– בוא נדבר על האומנות שלך. איפה למדת את העיצוב אופנה ואת הצילום הכול כך ייחודי הזה שלך? שאלת השאלות: נשים את זה שאתה גיי בצד. איך אתה נותן לבנות שהן בלי ביטחון בשיט, להרגיש כל כך בנוח לידך מול המצלמה ולהוציא מהן את היופי שלהן?

עידו מחייך וטיפה נבוך מהמחמאות שהטחתי בו. ואני אמרתי, ״הבכתי אותך אה״. עידו צחק ואמר, "כן, בתור כותב ותסריטאי בנית את השאלה יפה״. הוא נשם מעט ואז אמר: ״כשבאתי מישראל לבירת האופנה העולמית למילאנו, שם זה הטופ, למדתי את הצילום והאופנה. הייתי בטוח שאשאר שם ואעסוק בצילום ואופנה, שמתי את הדוגמנות בצד והתחלתי לצלם. ראיתי איזו בחורה שם שיש לה פוטנציאל ושכנעתי אותה בדרך שלי וצילמתי אותה. אחת החברות האופנה הגדולות לקחה אותה תחת חסותה ולמחרת בבוקר ראיתי אותה על שלטי חוצות. אז אמרתי לעצמי ׳אני הגשמתי לבן אדם חלום׳. איזה דבר גדול זה. לקחתי אותו מא'  ל-ת'. זו מקפצה. החלטתי להגיע לישראל למקום הציוני הכי גדול שיכול להיות והתחלתי לצלם שמות גדולים כמו מריה, קסניה טרנטול, עדי הימלבלוי״.

– ואיך דוגמניות מרגישות בנוח שאתה מצלם אותן? יש אפילו בקשה של דוגמניות שמתעקשות שדווקא אתה תצלם אותן.

עידן אלקסלסי
עידן אלקסלסי מצלם

״דווקא בגלל שאני בא מהקהילה אני מודע לרגישות של דימוי העצמי ודימוי הגוף ומשתדל לשאול אותה ממה הכי לא נוח לה, ואז אני עושה טריקים עם המצלמה וכך מעצים את החלקים היפים שלה בגוף, כדי להדגיש את המקומות הטובים שבה. ככה היא מרגישה בנוח עם עצמה. קובעים אזור נוחות ועושים טריקים עם המצלמה שיגרמו לה להרגיש בנוח. תהליך פסיכולוגי שלם. מטאפורה של ממש״.

– מהו הדבר שאתה הכי אוהב בעולם כרגע ?

״את אמא שלי״.
כל זמן בעידו. והזמן של עידו הגיע גם שתדעו ממנו.

היכנסו לאינסטגרם ולפייסבוק שלו.

והכי חשוב אל תשכחו: ״גם אני קורא את מה ב-סטורי של זהר.נט״

כתבה מעניינת:

בת אל דיין צילום שירות בתי הסוהר

עשור לאסון הכרמל: בת אל הולכת בעקבות שמעון ז״ל

שתפובת אל דיין (29)​ הכרמיאלית המשרתת בשב"ס מספרת בראיון מרגש על מותו של אחיה באסון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.