שכונת מכוש כרמיאל. תמונת ארכיון
שכונת מכוש. תמונת ארכיון

קונינסקי רוצה לבטל מכרז במכוש: ישפיע על מחירי הקרקע והדירות

שתפו

חשש מפני השפעת תוצאות המכרז על ערך הקרקעות והדיור בכרמיאל. ראש העיר מסביר בפניה לרשות מקרקעי ישראל: החברה הזוכה הגישה הצעת מחיר גבוהה ב-7.5 מיליון ש״ח מההצעה הבאה אחריה

מערכת פורטל זהר.נט

האם המכרז בפרויקט הקוטג׳ים יתבטל עקב תמחור גבוה מדי?

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי פנה בצעד יוצא דופן אל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וביקש לבטל מכרז לבניית 22 קוטג׳ים בשכונת מכוש. הסיבה: חשש כבד שתוצאות המכרז ישפיעו על מחירי הקרקעות בכרמיאל ויגרמו לעלייה דרסטית בערכן.

כפי שפירסמנו באופן בלעדי בפורטל זהר.נט לפני כחודש, רשות רשות מקרקעי ישראל בחרה חברה שזכתה במכרז להקמת פרויקט קוטג׳ים חדש במכוש, על שטח ברחוב חוחית שממוקם בחלקו הצפון מערבי של פארק ברוך ונגר ז״ל.

בעקבות המכרז, פנה משה קונינסקי למנהל מחוז הצפון ברשות מקרקעי ישראל תמיר ברקין בבקשה לבטל את תוצאות המכרז, לאחר שלדבריו, התגלה כי ״היזם הזוכה הגיש הצעת מחיר גבוהה ב- 7.5 מיליון ש״ח מההצעה הבאה אחריה וגבוהה ב- 250% מהצעות במכרזים דומים״.

במכתב שיועד גם ליו"ר הועדה המחוזית בצפון אורי אילן , כתב ראש העיר: ״כאשר ערך הקרקע עולה, כך עולה מחיר הדירה. ובמצב שנוצר עלות הבתים תהייה מופקעת ואז רק בעלי הון או משקיעים יוכלו לרכוש. אנחנו חייבים לדאוג לצעירים ולייצר עבורם את הזדמנות לרכוש בית כאן בכרמיאל״.

ראש העיר הדגיש עוד: ״הסכנה בתוצאות מכרז כזה שהוא ישפיע על כל שומת ערך הקרקעות בכרמיאל ויביא לעליית מחירים משמעותית – חייבים למנוע זאת. אנו מבקשים כי תבחן את האפשרות לבטל את המכרז בשל התוצאה החריגה מאוד ולחילופין למצוא דרך בה המחיר ששולם לא יכנס לתחשיב שומת הקרקע הבאה בכרמיאל״.

כתבה מעניינת:

תוכנית מחיר למשתכן גבעת רם

ימים אחרונים להגרלת מחיר למשתכן בכרמיאל: מעל 5400 נרשמו

שתפוביום שלישי תינעל הגרלתן של 44 דירות בגבעת רם המיועדות לחסרי דיור ומשפרי דיור. 36 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.