גיורא צ׳שקין אביגדור ליברמן צילום ישראל ביתנו
גיורא צ׳שקין עם אביגדור ליברמן. צילום: דוברות ישראל ביתנו

קיבל את ברכתו: אביגדור ליברמן תומך בגיורא צ׳שקין

שתפו

חבר המועצה שכיהן כשלוש שנים בתפקיד סגנו של קונינסקי ללא שכר, יתמודד בראשות רשימה מטעם ישראל ביתנו בבחירות למועצה: כרמיאל לא תהפוך לבני ברק

מאת גיל דובריש

גיורא צ׳שקין קיבל את ברכת הוועדה המוניציפלית של מפלגת ישראל ביתנו בראשות חבר הכנסת אביגדור ליברמן, ויעמוד בראש הרשימה המוניציפלית בבחירות הקרובות בכרמיאל.

צ׳שקין (45) יו״ר סניף כרמיאל ביתנו, התמודד בבחירות הקודמות לראשות העיר ולמועצה בראש רשימת ״משנים כיוון בכרמיאל״. בבחירות האישיות קיבל 1387 קולות, (6.2% מכלל המצביעים) ורשימתו זכתה ב-1259 קולות, שהעניקו לה מנדט אחד.

אחרי הבחירות, הצטרף צ׳שקין לקואליציה של משה קונינסקי כסגן ראש עיר בתואר (ללא שכר). כעבור כשלוש שנים, בחודש דצמבר 2021, עלה צ׳שקין לכותרות כשהודח מהתפקיד בעקבות הצבעותיו נגד המשמעת הקואליציונית ולטענתו על רקע התנגדותו לדרך מינויו של היועץ המשפטי לעירייה. מיד אחרי הודעת הפיטורים, אמר לנו: ״אם מישהו ציפה שאצביע כמו בובה על חוט – הוא טעה ושגה״.

בעקבות ביטול סמכויותיו עזב צ׳שקין את הקואליציה והצטרף לחברי האופוזיציה במועצה.

השבוע כאמור, הודיעה מפלגת ישראל ביתנו כי היא תומכת בגיורא צ׳שקין שיתמודד בראש הרשימה מטעמה למועצת העיר. בתגובה הוא מסר: ״אני מבקש להודות ליו"ר מפלגת ישראל ביתנו חה״כ ליברמן על האמון בי, אפעל לייצג את ערכי המפלגה הציוניים והליברלים, בהם אני מאמין בלב שלם. ככרמיאלי מילדותי, כמי שגדל כאן, אין לי עיר אחרת גם כאשר היא מתדרדרת! אמשיך לעשות את כל מה שביכולתי להצעיד את עירנו האהובה למקומות טובים הרבה יותר ממה שהיא נמצאת היום״.

צ׳שקין הזכיר בקצרה את עיקרי המצע של הרשימה: ״כרמיאל שלנו היא עיר עם צביון חילוני, כך היה וכך יהיה, אף אחד לא יצליח להפוך אותה לא לבני ברק, לא למודיעין עילית ולא לטבריה… עלינו לשמור על צביונה היהודי של כרמיאל ולא לתת יד להפיכתה לעיר ׳מתערבבת׳ או מעורבת… חשוב מאוד לדאוג ליקרים לנו מכל – ילדינו! בוודאי בתחום החינוך הבלתי פורמאלי. כמו כן, חשוב לטפל בנושאים מרכזיים כגון: ביטחון, קליטה, ניקיון וסדר, ספורט, שקיפות ותפקוד העירייה״.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר: ״מהיכרותי ארוכת השנים עם גיורא צ׳שקין ועם פועלו הגדול בעיר… אני משוכנע שגיורא ידע להביא רוח נמרצת שתחזיר לעיר את הצביון החילוני ושמירה על כרמיאל כעיר ליברלית ושוויונית ואני מאחל לו בהצלחה רבה״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *